Випуск №204 від 15 листопада 2021 року

View this email in your browser

15.11 - 08.11     

Шановні колеги!

Опубліковано звіт щодо внутрішньої оцінки досягнення цілей Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Внутрішня оцінка визначає основні здобутки сторін у досягненні цілей Угоди від початку її застосування, вказує на існуючі виклики, а також окреслює рекомендації до спільних кроків щодо належної реалізації до кожної цілі Угоди про асоціацію. 

На наступному Саміті Україна-ЄС, який має відбутися у 2022 році в Брюсселі, запланована презентація спільної оцінки сторін щодо досягнення цілей Угоди про асоціацію. Це крок до масштабного оновлення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Звіт доступний за посиланням.
 

Українська оцінка досягнення цілей Угоди про асоціацію показала, що ми маємо значний потенціал для інтеграції у внутрішній ринок ЄС, – Наталія Форсюк

Директорка Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції України Наталія Форсюк взяла участь у засіданні Парламентського комітету асоціації, яке проходило за участі представників Верховної ради України та Європарламенту, а також урядовців.  

«Оцінка досягнення цілей Угоди про асоціацію, яку Україна презентувала Євросоюзу на Саміті, продемонструвала, що співпраця з ЄС посилилась у політичній та економічній сферах. Водночас ми маємо значний потенціал для подальшої інтеграції у спільний ринок Євросоюзу. Сподіваємось, що проведена оцінка стане дороговказом, який допоможе нам розкрити потенціал секторальної співпраці. Ми обмінялись з європейськими партнерами своїми оцінками. Наступний крок – спільна оцінка досягнення цілей Угоди про асоціацію, яка буде одним із важливих питань наступного Саміту», – наголосила Наталія Форсюк. 
Детальніше
10.11.2021

 

Відбулося ХІІ засідання Парламентського Комітету асоціації Україна – ЄС

Учасники засідання обговорили відносини між Україною та ЄС, їхній парламентський вимір, зокрема, стан імплементації Угоди про асоціацію та пріоритетні напрямки реформ в Україні. Також важливим на порядку денному було питання енергетичної безпеки та розбудови надійного енергетичного партнерства між Україною та Європейським Союзом.

За результатами ХІІ засідання Парламентського Комітету асоціації між Україною та ЄС ухвалено спільне комюніке співголів  Парламентського Комітету асоціації Вадима Галайчука та Вітольда Ващиковського. Детальніше
11.11.2021

Головування у Дунайській Стратегії ЄС – це визнання Євросоюзом нашої значущої ролі у розвитку регіону

Про це наголосила Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час заходу «Презентація Програми головування України в Стратегії ЄС для Дунайського регіону». 

Учасники заходу розглянули визначені пріоритети та заходи Головування України, а також обговорили програму Головування з партнерами по Стратегії ЄС для Дунайського регіону.

Під час головування Україна зосередиться на питаннях захисту довкілля, зеленої трансформації, економічного розвитку, а також подолання негативних наслідків пандемії.

«Стратегія ЄС для Дунайського регіону – це один із документів візії та формування політик, які безпосередньо стосуються Європейського Союзу. Україна проявила лідерство та заявила своє прагнення головувати у Стратегії, що було одноголосно підтримано партнерами. Це вкотре підтверджує, що ЄС визнає важливу роль стратегічних партнерів – країн, які мають велике значення для розвитку регіону», – сказала Ольга Стефанішина.
Детальніше
15.11.2021

Україна та Європейський інвестиційний банк підписали грантову угоду на 1 млн євро для підвищення енергоефективності лікарень

Угода передбачає, що Україна отримає інвестиційний грант на суму 1 млн євро від багатостороннього донорського фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P) для подальшого впровадження проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні». 
Кошти спрямують на проведення енергоощадних заходів у лікарнях, зокрема на встановлення сучасного енергоефективного обладнання, систем вентиляції та освітлення, а також внутрішнього опалення у закладах охорони здоров’я. Детальніше
09.11.2021

62% українців підтримують вступ України до ЄС

62% українців підтримали б вступ України в Європейський Союз, якби сьогодні проводився такий референдум, 58% опитуваних підтримали б вступ до НАТО. 

На заході України 78% опитуваних висловились за вступ до Євросоюз, в столиці України – 73%, у центральній частині – 65%, на півдні – 49%, на сході – 41%. Детальніше
15.11.2021

Результати розгляду низки законопроєктів Комітетом з питань інтеграції України до ЄС 

Під час засідання 9 листопада Комітет визнав низку законопроєктів, які не суперечать праву ЄС і зобов’язанням України за Угодою про асоціацію:

  •  №5005  про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, протидії дискримінації та дотримання норм етики народними депутатами України; 

  • 6173 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення укладення угоди між Україною та ЄС про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементації законодавства Європейського Союзу у сфері електронної ідентифікації;

  •  №0129 про ратифікацію Протоколу до Угоди між Урядом Угорської Республіки, Урядом Румунії, Урядом Словацької Республіки та Кабінетом Міністрів України стосовно створення багатонаціонального інженерного батальйону;

Та інші законопроєкти. Детальніше
09.11.2021

Асоційоване тріо представить стратегічне бачення подальшої взаємодії з ЄС на саміті Східного партнерства у грудні

Глави української, грузинської та молдовської дипломатії обговорили підготовку до саміту Східного партнерства 15 грудня.

«Україна, Грузія та Молдова виступають за трансформацію Східного партнерства в дієвий інструмент європейської інтеграції. На саміті в грудні ми представимо стратегічне бачення подальшої взаємодії з ЄС на основі принципу диференціації: хто робить і прагне більшого, має отримувати більше», – заявив Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Детальніше
15.11.2021

У другому випуску спецпроєкту Українського радіо ви дізнаєтесь, які можливості отримають громая та бізнес кожен із нас, коли Україна стане частиною Єдиного цифрового ринку ЄС. Випуск  – за посиланням.

ЄС та UNFPA підтримали марафон у Вікіпедії «Це зробила вона»

З 10 по 24 листопада в україномовному розділі Вікіпедії пройде марафон «Це зробила вона», присвячений покращенню енциклопедичних статей про жінок. Кампанія має на меті підкреслити історії успіху видатних жінок, аби боротися з гендерними стереотипами і розкривати переваги гендерної рівності. 

В межах програми «WE ACT: Діємо задля жінок та їхніх можливостей» ЄС та UNFPA окремо нагородять авторів та авторок, які зроблять найбільший внескок у статті про українських спортсменок і дипломаток.

Кампанія «Це зробила вона» проводиться в українській Вікіпедії втретє. Організатори марафону заохочують учасників та учасниць працювати над удосконаленням стилю статей Вікіпедії для боротьби з гендерними стереотипами. Детальніше
10.11.2021