Розпочався 3-річний проєкт технічної допомоги ЄС щодо підтримки цифрової політики України

Стартував новий 3-річний проєкт технічної допомоги ЄС «Підтримка цифрової політики України». Сума підтримки складе 2 523 000 євро.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансормації України.

Мета проєкту технічної допомоги — підтримка Міністерства цифрової трансформації України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації як ключових державних органів у забезпеченні інтеграції до Єдиного цифрового ринку ЄС, наближенні та імплементації державної політики в сфері цифрової економіки відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

В межах проєкту передбачається: 

  • Оцінка чинного та планового законодавства, а також державної політики щодо його узгодженості з нормативно-правовою базою ЄС.
  • Технічна допомога в підготовці проєктів відповідних законодавчих актів.
  • Консультації щодо формулювання процесів розбудови цифрової економіки.
  • Підвищення спроможності працівників Мінцифри та НРКЗІ з питань регуляторної політики та практики ЄС у розбудові цифрової економіки.
  • Технічна допомога в проведенні оцінки структурної та фінансової незалежності Регулятора, його функцій та адміністративної спроможності.

У підсумку очікується: 

  • Інтеграція законодавства ЄС в галузі цифрової економіки в українське законодавство.
  • Розроблення нормативно-правових актів про електронні комунікації та інтеграція їх в законодавство України.

Участь в урочистому відкритті проєкту взяли Міністерство цифрової трансформації України, Генеральний директорат з питань комунікаційних мереж, контенту та технологій (DG CONNECT), Представництво Європейського Союзу в Україні, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, керівник проєкту та ключові експерти.