Ольга Стефанішина обговорила з Єврокомісаром Янезом Ленарчічем ситуацію на кордонах із Білоруссю

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час робочого візиту до Брюсселя обговорила з Комісаром ЄС з кризового менеджменту Янезом Ленарчічем загрози регіональній стабільності, які несе міграційна криза, спровокована Білоруссю на кордоні з ЄС.

У цьому контексті Віцепрем'єрка поінформувала про безпекову ситуацію на українсько-білоруському кордоні та заходи, які вживає Україна. Сторони домовились про активізацію Механізму цивільного захисту ЄС з метою попередження надзвичайних ситуацій, що можуть виникнути на кордоні України та Білорусі.  

«Сьогодні Україна та ЄС зіштовхуються з низкою серйозних викликів, які створені  східними сусідами. Вони носять відверто військовий характер або ж є замаскованими гібридними загрозами. На жаль, ці країни використовують людей як інструмент для досягнення своїх геополітичних цілей. Так само, як і роздування цін на газ не має нічого спільного з ситуацією на ринку – це відверта геополітика. ЄС слід протидіяти цим провокаціям і розбудовувати потужну систему стійкості до таких викликів», – сказала Ольга Стефанішина. 

Зі свого боку Комісар ЄС з кризового менеджменту Янез Ленарчіч зазначив, що газова криза лише прискорить перехід Європи від викопного на альтернативні види палива. Також учасники зустрічі обговорили гуманітарну ситуацію на Донбасі, зокрема  проблеми, з якими стикаються українці, які проживають на окупованих територіях.