За підтримки ЄС внутрішньо переміщені особи у Краматорську отримали нове житло

15 листопада 2021 року сімнадцять сімей, переміщених через збройний конфлікт на сході України, отримали ключі від своїх нових квартир в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (НКПВУ), яка фінансується Європейським Союзом та Європейським інвестиційним банком. Програма також отримала грант ЄС на суму 1,5 млн євро як технічну допомогу. Програму впроваджує Міністерство розвитку громад та територій України спільно з органами місцевого самоврядування за технічної підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Фото: ПРООН в Україні

Про це повідомляє Представництво ЄС в Україні. 

Згідно з проєктом, будівлю старої школи по вул. Абая, 4, смт Біленьке, м. Краматорськ, переобладнали на 17 сучасних квартир обладнаних туалетами та ванними кімнатами, меблями, вітальнями та їдальнями. Зокрема, проведена повна термомодернізація будівлі, а також встановлені котельні для опалення та очищення води.

«Нове житло для внутрішньо переміщених осіб у Краматорську в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України є хорошим прикладом партнерства між українською місцевою владою, ЄС, ЄІБ та ПРООН. Ці інвестиції в ремонт шкіл, дитячих садків, лікарень та квартир забезпечать людям гідні умови для життя та розвитку», – наголосив Голова Представництва ЄС в Україні, Посол Матті Маасікас. 

Також проведені роботи з благоустрою прибудинкової території та облаштування зони відпочинку і дитячого майданчика, а також роботи зі збільшення потужності електропостачання будівлі.

Довідково

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) — це інституція довгострокового кредитування ЄС, який надає доступ до фінансування для розумного інвестування задля впровадження політик ЄС. З 2004 року Україна розпочала співпрацю з ЄІБ щодо створення нормативно-правової бази з метою залучення його ресурсів для реалізації інфраструктурних, енергетичних, природоохоронних та інших інвестиційних проектів. Нині ЄІБ є одним із найбільших інвесторів в Україні з портфелем кредитів та гарантій на загальну суму понад 7 млрд євро.

Надзвичайна кредитна програма для відновлення України (НКПВУ) здійснюється згідно Фінансової угоди між Україною та ЄІБ, завдяки чому місцеві органи влади вже отримали 200 млн євро у вигляді багатосекторних рамкових кредитів на відновлення важливої комунальної й транспортної інфраструктури та покращення умов життя для внутрішньо переміщених осіб та громад, що їх приймають, у дев’яти областях України: підконтрольних територіях Донецької та Луганської областей, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Полтавській, Одеській, Херсонській, Київській областях.