Ольга Стефанішина обговорила розширення підтримки ЄБРР проєктів у сфері зеленої трансформації

Сьогодні, 23 листопада, Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина провела зустріч з делегацією Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) на чолі з Віце-президентом ЄБРР паном Аланом Пію та новопризначеним Віце-президентом з політики та партнерства ЄБРР паном Марком Боуменом. 

Сторони обговорили реалізацію поточних проєктів співпраці з ЄБРР, а також перспективи подальшого співробітництва в контексті підтримки імплементації Україною засад Європейського зеленого курсу та виконання зобов'язань зі скорочення викидів вуглецю.

Віцепрем’єр-міністерка зауважила, що протидія змінам клімату потребує більш інтенсивної міжнародної координації та підтримки, а також посилення співпраці між урядом, бізнесом та міжнародними фінансовими організаціями. 

«Ми вдячні за послідовну підтримку ЄБРР та вже маємо успішні приклади співпраці. Для втілення якісних змін в Україні підтримка ЄБРР є надзвичайно важливою, – зазначила Ольга Стефанішина. – Зараз весь світ стоїть на порозі глобальних змін, аби зберегти планету для наступних поколінь. Нещодавня кліматична дискусія на Конференції ООН у Глазго підняла питання зеленої політики на ще вищий рівень. Для України це означає близько 10 млрд євро на зелену трансформацію щорічно протягом наступного десятиліття. Важливо започаткувати співпрацю з Зеленим кліматичним фондом ООН, аби отримати більш широкий доступ до фінансових ресурсів для реалізації проєктів у сфері скорочення викидів парникових газів. Розраховуємо на активну підтримку з боку ЄБРР в цьому питанні». 

Урядовиця зокрема наголосила, що Україна пропонує розглянути можливість більш широкої підтримки  ЄБРР у реалізації інфраструктурних проєктів з енергоефективності  та співфінансування декарбонізації у сферах водневої економіки та відновлюваної енергетики.

«Враховуючи успішність такого інструменту як Фонд Східної Європи з енергоефективності та навколишнього середовища (Е5Р), ми готові ініціювати переговори щодо продовження роботи фонду для інвестування в приватний сектор, який також націлений на декарбонізацію. ЄБРР в цьому може зіграти ключову роль», – додала Ольга Стефанішина.

Також Ольга Стефанішина порушила тему гендерної рівності та повідомила партнерів про майбутню акцію, присвячену 16 дням проти насильства, яка розпочнеться 25 листопада і триватиме до 10 грудня. Вона підкреслила, що дуже цінує увагу міжнародних організацій до питання протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі та висловила пропозицію щодо започаткування програм підтримки жінок-підприємиць постраждалих від економічного домашнього насильства. В таких випадках жінки могли б отримувати доступні фінансові ресурси для розвитку власної справи.