Два міста України отримають понад 25 мільйонів євро на проведення термомодернізації у школах та дитсадках

Для реалізації проєкту «Енергоефективність у громадах» Житомир та Запоріжжя отримають кредит у розмірі 25,5 мільйонів євро та грант у розмірі 1 мільйон євро від Кредитної Установи для відбудови (KfW). Йдеться про термомодернізацію шкіл та дитячих садків. Відповідне рішення схвалене на засіданні Уряду.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій.

«Енергоефективність — один із вагомих пріоритетів України в умовах світової ситуації на ринку газу. Тому працюємо над тим, аби кожна громада мала можливість проводити енергоощадні заходи в громадських будівлях. За підтримки KfW у Житомирі та Запоріжжі проведуть термомодернізацію низки шкіл та дитячих садочків. Йдеться про внесок у майбутнє. Адже у перспективі це дозволить значно скоротити видатки бюджету міст на енергоспоживання цих будівель», — зазначив заступник Міністра розвитку громад та територій Василь Лозинський.

У відборі на отримання коштів від KfW брали участь 38 міст. Основними критеріями оцінки були: 

  • фінансова спроможність міст реалізувати інвестиції з енергоефективності, що фінансуються за рахунок кредитних коштів; 
  • стан підготовки проєктних пропозицій;
  • досвід міст у реалізації проєктів з енергоефективності. 

Відтак, згідно з оцінками консультанта Кредитної Установи для відбудови (KfW), Житомир та Запоріжжя показали найкращі результати за цими показниками.

Підписання відповідної Угоди між Кабінетом Міністрів України, Житомирською міською радою та Запорізькою міською радою та Кредитною установою для відбудови (KfW) має відбутися 30 листопада 2021 року в рамках проведення українсько-німецьких урядових переговорів.