Державіаслужба запрошує експертів приєднатися до робочої групи з питань впровадження актів ЄС про спільний авіаційний простір

12 жовтня 2021 року Україна та Європейський Союз підписали Угоду про спільний авіаційний простір, також відому як Угода про «відкрите небо».

Стаття 5 Угоди визначає, що Україна вживає необхідних заходів, щоб інкорпорувати до правової системи України та імплементувати вимоги та стандарти актів Європейського Союзу, зазначених у Додатку I до цієї Угоди, відповідно до перехідних домовленостей, визначених статтею 33 та у пов’язаному з цим Додатку III до цієї Угоди.

Про це повідомляє Державна авіаційна служба України.

Так, Україна має інкорпорувати до національного законодавства 66 актів Європейського Союзу щодо доступу до ринку та супутніх питань, організації повітряного руху, безпеки польотів, навколишнього середовища, соціальних аспектів, захисту прав споживачів, комп’ютерних систем бронювання та іншого законодавства.

Державіаслужба продовжує роботу по впровадженню положень відповідних регламентів і директив Європейського Союзу та запрошує учасників ринку повітряних перевезень та юридичних компаній, що працюють у галузі повітряного права долучитися до цієї роботи.

З метою формування складу відповідної робочої групи Державіаслужби просимо до 10 грудня 2021 року надати пропозиції щодо кандидатур із зазначенням ПІБ, займаної посади, контактних даних та досвіду практичної роботи з актами Європейського Союзу, на електронну пошту юридичного управління Державіаслужби law@avia.gov.ua.