У Києві презентували виставку «Річ у тім 2.0»

25 листопада 2021 року Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина взяла участь у презентації соціальної кампанії «Річ у тім 2.0» в межах Всесвітньої акції «16 днів активізму проти насильства» на Спортивній площі у Києві.

Під час свого виступу Ольга Стефанішина наголосила, що домашнє насильство це суспільна трагедія, яка буває не тільки фізичного характеру, а може включати економічний, психологічний чи сексуальний тиск. Вона наголосила, що таке насильство є одним із найбільш поширених правопорушень у світі, яке не визнає ні соціальних, ні економічних, ні релігійних кордонів.

«Насильства може зазнавати будь-хто: чоловік, жінка, діти, люди похилого віку, будь-який член родини незалежно від того, де ви проживаєте, з ким і який ваш матеріальний стан», – підкреслила урядовиця.

Ольга Стефанішина наголосила на комплексності питання протидії домашньому насильству та важливості активізації роботи усіх інституцій. 

«Насильство – це питання, яке не можна вирішити роботою одного міністерства або однієї державної інституції. Протидія домашньому насильству – це  комплекс заходів, який потребує залученості та небайдужості абсолютно всіх громадян, а також усвідомленості кроків необхідних для боротьби з цим ганебним явищем. Це важливо, бо чи не кожна третя українська родина має власну історію пов'язану з насильством» – зазначила Віцепрем'єрка.

Урядовиця закликала не замовчувати подібні випадки. І наголосила на тому, що держава робить усе можливе, аби не залишати постраждалих від домашнього насильства без підтримки. 

«Ми посилюємо кримінальну відповідальність за домашнє насильство, створюємо мережу кризових кімнат, денних центрів, програми підтримки жертв та працюємо з кривдниками. Головне – не мовчіть.  Держава піклується про кожного постраждалого. Звертайтеся по допомогу на урядову гарячу лінію 15-47, де кожен буде почутий, а також не будьте байдужими свідками й реагуйте на подібні випадки. Це можливість розірвати коло насильства для тих, хто досі боїться чи соромиться звернутися по допомогу».

Наприкінці виступу Віцепрем'єрка наголосила на важливості спрямування своїх зусиль на підвищення обізнаності українців у питаннях протидії домашньому насильству та сформувати нетерпиме ставлення громадян до будь-яких його проявів.

Довідково

Презентація проводилась під патронатом Офісу Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та ініціативи МВС, а також за участі першої леді Олени Зеленської та за підтримки міжнародних партнерів.

«Річ у тім 2.0» — соціальна ініціатива, в межах якої проходить виставка та онлайн-кампанія, де представленіо 16 предметів, пов'язаних з реальними випадками домашнього насильства. Цьогоріч створено 16 відеороликів за участю відомих особистостей: акторів/-ок, ведучих, музикантів, вчених та спортсменів, які озвучили реальні історії постраждалих від домашнього насильства.