Україна отримає 200 млн євро на оновлення громадського транспорту у межах реалізації проєкту «Міський громадський транспорт України ІІ»

Україна отримає 200 млн євро на оновлення громадського транспорту у межах реалізації проєкту «Міський громадський транспорт України ІІ».

Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

Так, 18 листопада 2021 року у Верховній Раді було зареєстровано проєкт закону про ратифікацію Фінансової угоди «Міський громадський транспорт України ІІ». У межах даної угоди передбачено надання Україні позики у розмірі 200 млн євро. Ці кошти будуть спрямовані на придбання нових автобусів, тролейбусів, трамваїв та вагонів метро. Окрім того, у рамках проєкту передбачається будівництво та модернізація трамвайних і тролейбусних ліній та інші роботи у містах Черкаси, Біла Церква, Кам’янське, Дніпро, Львів, Кременчук та Запоріжжя. Кошти для закупівлі рухомого складу міського громадського транспорту буде розподіллено серед міст України, які стали учасниками цього проєкту, а саме: Сєвєродонецьк, Вінниця, Ужгород, Черкаси, Кременчук, Біла Церква, Мелітополь, Кам’янське, Хмельницький, Тернопіль, Кривий Ріг, Дніпро, Луцьк, Запоріжжя, Львів, Полтава, Одеса, Чернівці та інші.

За час реалізації спільного з Європейським інвестиційним банком проєкту «Міський громадський транспорт України І» було укладено контракти на постачання більше 90 одиниць сучасних тролейбусів та близько 42 одиниць сучасних трамвайних вагонів  для міст-учасників проєкту.

Довідково

Проєкт «Міський громадський транспорт України ІІ» є продовженням спільного з Європейським інвестиційним банком та Європейським банком реконструкції та розвитку проекту «Міський громадський транспорт України І», який з травня 2017 року вже реалізується у Києві, Харкові, Луцьку, Одесі, Львові, Запоріжжі, Сумах, Івано-Франківську, Миколаєві, Тернополі та Чернігові.