В Україні відкрили ще одну кімнату кризового реагування для постраждалих від домашнього насильства

8 грудня Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA), представники Чернівецької міської ради за сприяння Офісу Віцепрем’єрки з питань євроінтеграції та євроатлантичної інтеграції відкрили кризову кімнату для постраждалих від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Ця кімната стала третьою, яку відкрили в рамках проєкту «Трамплін до рівності».

Про це повідомляє Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA).

«Кризова кімната стане рятівним варіантом для жінок та дівчат, які шукають притулку від кривдників під час та після карантину. Ці кімнати матимуть покращену якість послуг та умови для кращого задоволення потреб жінок з дітьми, вищу безпеку та доступність. UNFPA визнає величезні зусилля Чернівецької міської ради та відповідних служб реагування на ГЗН щодо ефективної міжсекторальної координації та інституалізації кризової кімнати. Тепер, коли система відповіді на ГЗН у Чернівцях налаштована та добре функціонує, слід приділяти більшу увагу запобіганню ГЗН», – зазначив заступник представника Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Павло Замостьян.

У кризовій кімнаті можна отримати притулок на період від 10 до 20 днів, включно з психологічною та юридичною цілодобовою допомогою та, за необхідністю, можливістю переїхати до довгострокового притулку. Одночасно в кризовій кімнаті можуть перебувати до 12 осіб. 

Місцезнаходження не розголошується з метою безпеки. Щоб отримати прихисток необхідно звернутися до поліції або соціальних служб.  

Довідково

Проєкт «Трамплін до рівності» реалізується Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні за підтримки Швеції та Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Він спрямований на зміну соціальних норм та відмову від гендерних стереотипів в освіті, на роботі, вдома, у житті громади та створення сприятливого середовища, а також зростання суспільного попиту на просування рівних прав та можливостей для жінок та чоловіків в Україні. Дізнатись більше про проєкт – за посиланням.