Уряд підтримав законопроєкт щодо дозвільних змін у сфері використання ядерної енергії

Уряд підтримав проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії».

Про це повідомляє Державна інспекція ядерного регулювання України.

Розробка документа передбачена з метою урегулювання питання видачі дозвільних документів у сфері використання ядерної енергії та забезпечення радіаційної безпеки, відповідно до права ЄС.

Йдеться, зокрема, про запровадження процедури інформування заявника щодо можливості провадження діяльності: без ліцензії та без державної реєстрації джерел іонізуючого випромінювання; без ліцензії, за умови здійснення державної реєстрації джерел іонізуючого випромінювання після їх отримання; після подання заяви та отримання ліцензії, за умови здійснення державної реєстрації джерел іонізуючого випромінювання після їх отримання. Зазначена норма вводиться із врахуванням статті 25 Директиви Ради 2013/59/Євратом, яка встановлює основні стандарти безпеки для захисту від небезпеки, що виникає від іонізуючого випромінювання щодо повідомлення суб’єктом органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки наміру здійснення діяльності до її початку.

Проєкт Закону України розроблений Держатомрегулювання та направлений на удосконалення процесу ліцензування шляхом виключення переоформлення ліцензії, як такого, що не передбачене правом ЄС та, у зв’язку з цим, перегляду підстав для внесення змін до ліцензій у сфері використання ядерної енергії.