Випуск №208 від 13 грудня 2021 року

View this email in your browser

13.12 - 06.12     

Шановні колеги!

Хорватія підписала Декларацію щодо європейської перспективи України

Президент України Володимир Зеленський та Прем’єр-міністр Республіки Хорватія Андрей Пленкович підписали спільну Декларацію щодо європейської перспективи України.

Документ визначає пріоритетні напрями співпраці між країнами у межах стратегічного курсу нашої держави на набуття повноправного членства у Європейському Союзі. У декларації підтверджено значний прогрес, досягнутий Україною в імплементації Угоди про асоціацію з ЄС, а також визначено ключові напрями подальших реформ. Детальніше
08.12.2021

Ольга Стефанішина обговорила з Секретаріатом Енергетичного Співтовариства плани головування України

Відбулася зустріч Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної з новим директором Секретаріату Енергетичного співтовариства Артуром Лорковські та заступником директора – Дірком Бушле. Основною темою зустрічі стало плани України під час головування в Енергетичному співтоваристві.

Учасники зустрічі також обговорили подальші кроки на шляху до синхронізації України з європейською системою ENTSO-E у 2023 році, зазначивши важливість синхронізації для обох сторін як засобу посилення стійкості та гнучкості електроенергетичних мереж.

Обговорюючи запровадження ЄС механізму вуглецевого коригування імпорту (СВАМ), Ольга Стефанішина наголосила на важливості включення Енергетичного співтовариства у цей процес. Відповідні консультації між Секретаріатом Енергетичного співтовариства та Єврокомісією тривають. 

«Секретаріат Енергетичного співтовариства, який оцінює імплементацію європейських правил і стандартів в енергетичній сфері, може відіграти важливу роль у застосуванні СВАМ до держав, які не є членами ЄС, але входять до Енергетичного співтовариства. Український бізнес потребує визначеності та передбачуваності для підготовки власних стратегій, наразі цієї визначеності з боку ЄС ми не маємо», – заявила урядовиця.  
Детальніше
09.12.2021

​​Київ оновить міський електротранспорт завдяки 100 млн євро кредиту від ЄІБ

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) і Київська міська державна адміністрація підписали кредитну угоду у 100 млн євро на оновлення тролейбусного парку, а також вагонного парку метрополітену міста. Кошти ЄІБ підвищать доступність і поліпшать якість сталого міського транспорту в Києві.
Це перший кредит від ЄІБ в Україні, запропонований місту напряму без участі держави. Ця нова модель фінансування відповідає стратегії уряду України, спрямованої на фінансову децентралізацію та делегування повноважень. Проєкт впроваджуватиметься Київською міською державною адміністрацією за підтримки комунальних підприємств «Київпастранс» і «Київський метрополітен». Детальніше
10.12.2021

ЄС надасть Україні 1,4 млн євро для облаштування держкордону

Про це домовились Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський та Голова Представництва ЄС в Україні, Посол Матті Маасікас. 

«З огляду на сьогоднішні виклики, МВС пропонує розглянути можливість перерозподілу частини бюджету другої фази спільного проєкту EU4IBM для нагального облаштування українсько-білоруської ділянки кордону та підвищення спроможностей Держприкордонслужби», – сказав Денис Монастирський. 

Матті Маасікас запевнив, що Україна вже може розраховувати на 1,4 млн євро, а протягом кількох місяців європейські партнери погодять суттєве збільшення цієї суми. Детальніше
07.12.2021

«Електронна черга перетину кордону» дозволить швидко проходити оформлення в пунктах пропуску

Багатогодинні черги, в яких змушені були стояти вантажні перевізники, зникнуть з українського кордону – 9 грудня Уряд затвердив старт експериментального проєкту «Електронна черга перетину кордону». 

Постанова унормовує запровадження е-черги, що дає можливість впроваджувати її там, де це необхідно. Наразі відповідні проєкти є у Закарпатській, Львівській та Волинській областях. На відміну від побудови нових пунктів пропуску, е-черга не потребує залучення країни-сусіда, тому її можна втілити швидше. 

«Ідея роботи черги доволі проста: бронювання часу, коли можна перетнути кордон. Проект дозволить швидко проходити оформлення на кордоні, а транспортним засобам – не простоювати по декілька днів. Також будуть створені комфортні зони очікування. Запровадження «Електронної черги» покращить імідж нашої держави та інвестиційний клімат», – підкреслив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Детальніше
10.12.2021

15 млн українців дізнались про цінності ЄС і досягнення євроінтеграції – завершено другий етап комунікаційної кампанії EUKраїна

Другий етап державної комунікаційної кампанії EUКраїна тривав з 1 по 30 листопада 2021 року. 

«До початку кампанії EUKраїна рік тому майже 25% українців не пов’язували конкретні реформи із стратегічним курсом України на членство в ЄС. Тому великий акцент кампанії зроблено на розповіді про перші результати євроінтеграції, яких досягала вся країна з 2014 року. Іншою важливою метою кампанії було посилити розуміння змісту цінностей Євросоюзу через приклади поведінки. Дуже символічно, що саме в період кампанії ми відзначали День Гідності та Свободи, річницю обох українських революцій. Адже наші здобутки у трансформації країни стали можливими завдяки втіленню цінностей ЄС. На цьому шляху ми стаємо ще сильнішими і ще стійкішими під ударами щоденних російських гібридних атак», – зазначає Віцепрем’єр-міністерка Ольга Стефанішина. 

Другий етап кампанії EUKраїна включав:

 • 15 телевізійних роликів були в ротації на 11 національних телеканалах, основні з яких – ТРК Україна, Інтер. Переглянути – за посиланням

 • 19 радіороликів транслювали 6 національних радіостанцій, основні з яких – Хіт FM, радіо Roks, Наше радіо, Радіо Мелодія. Прослухати – тут і тут

 • 32 сюжети на 400 носіях зовнішньої реклами у шести південно-східних областях України. Переглянути – за посиланням;

 • 15 відеороликів і 32 анімованих банери були доступні у найпопулярніших месенджерах України (Viber, Telegram, Facebook Messenger) з геолокацією на шість південно-східних областей України;

 • постери про цінності ЄС та ключові досягнення євроінтеграції України з 2014 року розміщені у приміщеннях адміністративних будівель, зокрема Центрах надання адміністративних послуг. Завантажити – тут і тут.

Детальніше
10.12.2021

Україна увійшла до топ-6 країн Європи в рейтингу відкритих даних

Цього року Україна на 6-му місці в рейтингу Open Data Maturity 2021 серед 34 країн. У 2020 році ми були на 17-му місці. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Тим часом рівень європейських країн у середньому майже на 10% менший і становить 81%. 

Перші шість країн рейтингу, серед яких і Україна, – це країни, що задають тренди у сфері відкритих даних. У першу п’ятірку увійшли Франція, Ірландія, Іспанія, Польща та Естонія. Україна мала найбільший стрибок у рейтингу цього року – на 10%. Детальніше
10.12.2021

В Україні відкрили ще декілька кімнат кризового реагування для постраждалих від домашнього насильства

В Ужгороді, Чернівцях та на території Мангушської громади, що на Донеччині, відбулося відкриття кімнат кризового реагування для осіб, які постраждали від домашнього або гендерно зумовленого насильства.

Основними завданнями таких кімнат є забезпечення постраждалих місцем безпечного тимчасового цілодобового перебування, надання первинної психологічної допомоги та перенаправлення клієнток до інших надавачів послуг у сфері домашнього насильства - соціальних служб, медичних та юридичних установ. Детальніше за посиланнями: тут, тут і тут.
 

Урядовий контактний центр презентував сайт «гарячої лінії» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей 

В Україні презентували сайт урядової «гарячої лінії» 1547, який розроблено за ініціативою Віцепремʼєрки Ольги Стефанішиної.

Завдяки роботі сайту, постраждалі від домашнього насильства зможуть в режимі онлайн подати анонімну скаргу про правопорушення, коротко сформувати інформацію про правопорушення для правоохоронних органів, а також відстежити діючий статус і хід розгляду звернення за номером повідомлення в особистому кабінеті.

Нагадаємо, Урядова «гаряча лінія» 1547 працює цілодобово. На «гарячій лінії» надаються безкоштовні конфіденційні інформаційні, психологічні та юридичні консультації.

Посилання на сайт.
09.12.2021

Уряд ухвалив угоду щодо взаємного визнання документів про освіту та наукові ступені між Україною та Угорщиною

Угода передбачає забезпечення механізму взаємного визнання документів про освіту та наукові ступені, отриманих в Україні та Угорщині. 

Відтепер здобувачі освіти матимуть змогу вільно продовжити професійну діяльність або навчання в обох країнах. Детальніше
10.12.2021

 

Уряд підтримав законопроєкт щодо дозвільних змін у сфері використання ядерної енергії

Законопроєкт спрямований на підвищення захисту людини від впливу іонізуючого випромінювання. Ухвалення законопроєкту Верховною Радою дозволить удосконалити процедури видачі документів дозвільного характеру на діяльність у сфері використання ядерної енергії з урахуванням права ЄС та набутого досвіду впровадження дозвільної діяльності.

Йдеться, зокрема, про запровадження процедури інформування заявника щодо можливості провадження діяльності. Детальніше
10.12.2021

Результати розгляду законопроєктів Комітетом ВРУ з питань інтеграції України до ЄС

На засіданні 8 грудня Комітет з питань інтеграції України до ЄС розглянув низку законопроєктів на відповідність міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції.

Такими, що не суперечать праву ЄС, Комітет визнав проєкти законів:

 • 6086 про внесення змін до Митного кодексу України щодо електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг. Проєкт визначає правові та організаційні засади надання електронних довірчих послуг, у тому числі транскордонних.

 • №0138 про ратифікацію Угоди між Україною та Європейським Союзом про участь України у програмі «Креативна Європа» (2021 - 2027). Угоду було підписано у рамках саміту Україна - ЄС, який відбувся у Києві в жовтні цього року. 

 • 5661 щодо удосконалення окремих положень про судовий розгляд та досудове розслідування. Він пропонує запровадити додаткові гарантії захисту прав та інтересів осіб, які беруть участь в кримінальному судочинстві, удосконалити окремі положення про судовий розгляд та досудове розслідування. 

Детальніше
08.12.2021

EUКраїна: інтеграція України до ЄС у ключових цифрах за 2014-2021 роки


Детальніше

Вакансія в Офіс Віцепремʼєр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України

Офіс Віцепремʼєр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України шукає фахівця/фахівчиню з комунікацій.

Обов’язки:

 • втілення стратегії комунікації європейської інтеграції;

 • розвиток і підтримка сталих комунікацій зі ЗМІ;

 • створення контенту та його розміщення на платформах та у соціальних мережах (включаючи написання прес-релізів, статей, інтерв'ю, постів, твітів тощо);

 •  підготовка та поширення інформаційних матеріалів, оформлення презентацій;

 • організація публічних заходів.

Запрошуємо приєднатись до нашої команди, якщо ви маєте досвід роботи у громадському секторі, сфері PR або у журналістиці від 5 років; вільно володієте українською та англійською мовами (усною і письмовою); знаєте основи PR та SMM; вмієте писати тексти різного формату (прес-релізи, onepagers, op-ed, дописи для Facebook, Twitter тощо).

Досвід роботи у сфері пов'язаній з євроінтеграцією та вміння користуватись графічними редакторами буде перевагою. Повна зайнятість

Відгукнутись на вакансію можна відправивши резюме та мотиваційний лист на електронну адресу: ovpmeei@gmail.com з приміткою в темі повідомлення «вакансія фахівця з комунікацій» до 20 грудня.

Women in Leadership Series: відверта розмова з Ольгою Стефанішиною

21 грудня команда Reformers Hub запрошує долучитися до щирої розмови в рамках заходу Women in Leadership Series з Віцепрем'єр-міністеркою Ольгою Стефанішиною. Урядовиця поділиться власними секретами, які допоможуть майбутнім жiнкам-лiдеркам легко приймати складні рішення і краще визначати пріоритети у різних сферах життя.

Реєстрація за посиланням. Реєстрація триває до 19  грудня, кількість місць для участі офлайн обмежена.

Охочі також мають можливість доєднатися до розмови онлайн за посиланням.