Київ оновить міський електротранспорт завдяки 100 млн євро кредиту від ЄІБ

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), банк Європейського Союзу, і Київська міська державна адміністрація підписали кредитну угоду у 100 млн євро на оновлення тролейбусного парку, а також вагонного парку метрополітену міста. Кошти ЄІБ підвищать доступність і поліпшать якість сталого міського транспорту в Києві.

Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні.

Це перший кредит від ЄІБ в Україні, запропонований місту напряму без участі держави. Ця нова модель фінансування відповідає стратегії уряду України, спрямованої на фінансову децентралізацію та делегування повноважень. Проєкт впроваджуватиметься Київською міською державною адміністрацією за підтримки комунальних підприємств «Київпастранс» і «Київський метрополітен».

Проєкт передбачає інвестиції у тролейбуси і вагони метрополітену. Він підтримає сталий розвиток міської мобільності завдяки фінансуванню електротранспорту, що є більш екологічним та енергоефективним. Це знизить рівень використання легкових автомобілів і пов’язаний з ними негативний вплив на клімат і якість повітря у Києві. Отже, проєкт сприятиме пом’якшенню наслідків зміни клімату, а також наблизить Україну до реалізації Європейського зеленого курсу.    

Голова представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жан-Ерік де Загон сказав: «ЄІБ пишається, що може зробити свій внесок в оновлення міського електротранспорту в Києві – столиці й найбільшому місті України. Це зробить громадський транспорт більш конкурентоспроможним, надійним і безпечним. Це також поліпшить якість пасажирських послуг, забезпечивши більш доступні, безбар’єрні і комфортні перевезення для майже 3 мільйонів містян. Як кліматично-орієнтований банк ЄС, ми віримо, що розвиток ефективної системи громадського електротранспорту є необхідним для боротьби проти забруднення повітря та посилення внеску України у глобальну протидію змінам клімату».

Голова Представництва ЄС в Україні Посол Матті Маасікас зазначив: «Міська мобільність і сучасний громадський транспорт посідають вагоме місце у порядку денному Європейського Союзу. Ми віримо, що ця інвестиція Європейського інвестиційного банку допоможе Києву активізувати перехід на більш ефективний і екологічний громадський транспорт, що є основою сталого розвитку міста, а також забезпечити безпечні, комфортні, інклюзивні та якісні перевезення для мешканців Києва. Європейський Союз відданий підтримці зеленого зростання у Києві відповідно до принципів Європейського зеленого курсу. Зелений, чистий і сталий транспорт, безумовно, зменшить вплив щоденних перевезень на навколишнє середовище».

Очікується, що надалі проєкт також отримає фінансування у формі грантів технічної допомоги у 3 мільйони євро для підтримки підготовки проєкту, а також тендерної документації і процесу закупівель. 1 грудня 2021 року Трастовий фонд Східного партнерства з технічної допомоги (EPTATF) надав грант у розмірі 480 000 євро для підтримки проєкту. ЄІБ також веде перемовини з багатостороннім донорським Фондом Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P) щодо надання подальшої технічної допомоги проєкту «Міський електричний транспорт міста Києва». Проєкт фінансується спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) за принципом паралельного фінансування.