15 грудня відбудеться шостий Саміт Східного партнерства

Сьогодні Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина у складі української делегації на чолі з Президентом України Володимиром Зеленським візьме участь у шостому Саміті Східного партнерства у Брюсселі, Бельгія.

Саміт відбудеться за участі представників вищого рівня від ЄС, України, Грузії, Молдови, Вірменії та Азербайджану.

На Саміті буде підтверджено спільні зобов’язання зміцнювати стабільність і співпрацю, проводити необхідні реформи, визначати спільні майбутні пріоритети та мобілізувати ресурси для подолання основних викликів.

Під час 6-го Саміту Східного партнерства буде затверджена Спільна декларація. Лідери також погодять новий порядок денний Східного партнерства (СхП) на період після 2020 року і економічний та інвестиційний план для регіону. План обсягом 2,3 млрд євро буде реалізуватися у вигляді грантів, змішаного фінансування та фінансових гарантій, що має сприяти додатковій мобілізації до 17 млрд євро державних та приватних інвестицій.

Завдання Саміту: закласти підвалини для розвитку ініціативи СхП на майбутнє та посилити її геополітичного значення. Позиція України: Східне партнерство має розвиватись на основі принципу диференціації, враховуючи амбіції та очікування учасників.

Саміт також є важливою нагодою привернути увагу лідерів ЄС до дестабілізуючої ролі РФ у всьому регіоні Східного партнерства та у необхідності розширення співпраці у сфері спільної політики безпеки та оборони (СПБО) з країнами-партнерами.