Ольга Стефанішина Міністру оборони Данії: на шантаж Росії має бути чітка міжнародна відповідь

18 грудня відбулася зустріч Віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної з Міністром оборони Королівства Данія Тріне Брамсен. 

Міністр прибула в Україну з одноденним візитом  для обговорення безпекової  ситуації, зокрема на кордонах України, а також конкретні напрямки співпраці для посилення обороноздатності України. 

Під час зустрічі Ольга Стефанішина підкреслила необхідність єдиної та чіткої міжнародної відповіді на російський шантаж, спрямований проти всього євроатлантичного регіону. 

«Росія своїми діями піднімає ставки та всіляко випробовує міжнародну спільноту на стійкість. Саме тому Україна та НАТО повинні інвестувати зусилля у стабілізацію ситуації на міжнародній арені. Думаю, нова Стратегічна концепція НАТО може зіграти ключову роль у цьому процесі», – зазначила Віцепрем'єрка. 

Віцепрем'єр-міністерка подякувала Данії за чітку позицію щодо суверенітету та територіальної цілісності України та відзначила посилення двосторонніх контактів між двома країнами за останній рік. Зокрема вона наголосила, що візит Міністра оборони Данії до Києва – потужній знак солідарності Данії та нордичних країн з Україною на тлі агресивних дій та риторики Кремля. 

«Україна вже є частиною трансатлантичної архітектури безпеки. Наша держава впевнено рухається до інтеграції в євроатлантичні безпекові структури, досягнення операційної взаємосумісності з державами-членами НАТО. Останні публікації МЗС Росії є нічим іншим, як проявом її відчаю. Сьогодні єдність НАТО щодо України міцна, як ніколи», – зазначила Віцепрем'єр-міністерка Ольга Стефанішина. 

Ольга Стефанішина подякувала партнерам із Данії за допомогу у сфері оборони та безпеки, надану в рамках «Програми миру та стабілізації» на 2022-2025 роки, а також за внесок Данії до трастових фондів НАТО. Зі свого боку Міністр Тріне Брамсен підтвердила підтримку Данією Збройних Сил України та реформи оборонного сектору безпеки та оборони, що наближають Україну до стандартів НАТО.