Ольга Стефанішина назвала головні євроінтеграційні та євроатлантичні досягнення України за 2021 рік та подальші плани

21 грудня під час онлайн-брифінгу Віцепремʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина підбила основні підсумки року щодо інтеграції України до ЄС і НАТО. 

«Цьогоріч ми приділяли дуже велику увагу імплементації Угоди про асоціацію. Наразі вже виконано 61% всіх зобов’язань і це фактично за половину терміну, на який ця Угода була розрахована. Було підтримано понад 30 законопроєктів з різних питань – від енергетичного до транспортного секторів. Така динаміка роботи дала позитивний прогрес для євроінтеграції України в цілому», – сказала Ольга Стефанішина. 

Віцепрем’єрка повідомила, що у 2022 році Україна планує разом з ЄС зробити спільну оцінку досягнення цілей Угоди про асоціацію, яка стане дорожньою картою подальшої інтеграції України до ЄС. Ольга Стефанішина також зазначила, що Україна продовжує переговори з ЄС щодо перегляду торговельних параметрів Угоди про асоціацію. 

«Сподіваємось, що вже на першу половину 2022 року матимемо узгоджену позицію Європейського Союзу і наші експортери та імпортери отримають ширший доступ до європейського ринку. Для нас це дуже важливо, оскільки в минулому році ми велику увагу приділяли консультаціям із бізнесом і маємо багато напрацювань за їх підсумками. Тому ми сподіваємось, що Європейська Комісія не буде затягувати переговорний процес і, після завершення першого раунду перемовин, ми зможемо подати нові пропозиції щодо отримання додаткових торгових преференцій в межах Угоди», – сказала Ольга Стефанішина. 

Урядовиця зазначила, що пріоритетами зовнішньополітичної діяльності, визначеними Президентом України, є посилення співпраці з ЄС і НАТО та реалізація амбіцій України щодо членства. Цього року було вперше ухвалено окреме рішення РНБО «Про невідкладні заходи щодо поглиблення інтеграції України до Організації Північноатлантичного договору».

«Україна сформує свої пропозиції до саміту НАТО в Мадриді, що запланований на червень 2022 року, звичайно, маючи амбітні очікування, але і реалістичні погляди. Також серед наших пріоритетів на 2022 рік - приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту, яка відкриває для України «митний безвіз» з ЄС. Будемо працювати і над ширшим доступом України до авіаційних перевезень з ЄС», – сказала Ольга Стефанішина.