Уряд схвалив вимоги до екодизайну для вентиляційних установок, твердопаливних котлів та професійних холодильних шаф

23 грудня на засіданні Кабінету Міністрів України урядовці затвердили технічні регламенти щодо вимог до екодизайну:

  • для вентиляційних установок;
  • для твердопаливних котлів;
  • для професійних холодильних шаф для зберігання, камер інтенсивного охолоджування та шокового заморожування, конденсаторних агрегатів і холодильних установок.

Про це повідомляє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

Відповідні постанови Кабінету Міністрів України розроблені Держенергоефективності спільно з Міненерго у межах імплементації 125-ї Директиви ЄС.

У технічних регламентах встановлено європейські стандарти до екодизайну стосовно питомого енергоспоживання та рівня звукової потужності, сезонної енергоефективності обігріву приміщень та сезонних викидів твердих частинок, газоподібних органічних сполук, монооксиду вуглецю і оксидів азоту під час обігріву приміщень. Застосування вимог до екодизайну дозволить покращити енергетичні та екологічні характеристики продукції та поступово витіснить з ринку найбільш енергоємні товари. Таке обладнання економно споживатиме паливно-енергетичні ресурси, матиме тривалий термін експлуатації та зменшить негативний вплив на екологію.

Тож, споживачі матимуть асортимент вентиляційних установок, твердопаливних котлів та професійних холодильних шаф, використання яких буде більш ощадливим порівняно із іншими. Українські виробники отримають рівні конкурентні можливості із європейськими та зможуть постачати своє обладнання до ринку ЄС.

У цілому, як пояснив Голова Держенергоефективності Валерій Безус, затвердження технічних регламентів – ще один крок на шляху впровадження європейських стандартів щодо екодизайну продукції.