Україна отримає від ЄС 5 млн євро на удосконалення підходів щодо ядерної безпеки

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина підписала Угоду про фінансування Річної програми дій 2020 року щодо співробітництва у сфері ядерної безпеки між Урядом України та Європейською Комісією. 

«‎За підтримки ЄС започатковуємо проєкт, який сприятиме вдосконаленню  безпечного поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом в Україні, а також покращенню екологічній реабілітації колишніх ядерних об’єктів» – прокоментувала Ольга Стефанішина. 

Загальна вартість програми складає 6,5 млн євро, з яких ЄС надасть 5 млн. євро, а внесок України – 1,5 млн. євро. Фінансування буде спрямовано на розробку рекомендацій щодо можливих варіантів і технологічних рішень для майбутнього управління пунктом захоронення радіоактивних відходів «Підлісний», а також поводження з відходами, які там містяться. Фінансування також сприятиме удосконаленню системи радіаційного моніторингу водних ресурсів у зоні відчуження. 

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина також підписала Додаткову угоду №1 між Урядом України та Європейською Комісією про внесення змін до Угоди про фінансування заходу «‎Програма технічного співробітництва 2019». Додатковою угодою передбачається переспрямування коштів на підтримку розвитку спроможностей органів державної влади щодо імплементації Угоди про асоціацію у сфері транспорту. Зокрема, допомога дозволить покращити зв’язок та сумісність різних видів транспорту, ефективність використання наявних потужностей, а також знизити вартість транспортних послуг задля активізації торгівлі.