Стартував відбір проєктів у рамках Програми з відновлення України

Розпочався відбір проєктів у рамках Фінансової угоди «Програма з відновлення України» між Україною та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) у розмірі 340 мільйонів євро. Ці кошти будуть спрямовані на проєкти з відновлення шкіл, дитячих садочків, медичних та спортивних закладів, та інших обʼєктів соціальної інфраструктури. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря.

«Ця Програма є продовженням Надзвичайної кредитної програми для відновлення в Україні, яка була підписана у 2014 році. У результаті було відновлено сотні обʼєктів по всій країні. Переконаний, що нова програма також допоможе органам місцевого самоврядування відновити та побудувати нові школи, лікарні, садочки. Крім того, громади можуть на ці кошти оновити транспортні засоби та реконструювати або побудувати дороги та мости. Закликаємо регіони долучатися та подавати свої проєкти на участь у відборі», — зазначив заступник Міністра Іван Лукеря.

Зазначимо, Програма поширюється на Донецьку та Луганську області (територію, підконтрольну Уряду України), суміжні з ними Дніпропетровську, Запорізьку, Харківську, Херсонську, а також Київську (крім м. Київ), Одеську та Полтавську області.

Аби взяти участь у Програмі, проєкти мають відповідати, зокрема, наступним критеріям:

  • наявність затвердженої в установленому законодавством порядку проєктної документації, яка обов’язково враховує потреби людей з інвалідністю та інших маломобільних груп, а також вимоги щодо енергоефективності будівель;
  • календарний план реалізації проєктів має становити від одного до трьох років;
  • загальна кошторисна вартість проєктів будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) становить понад 15 тисяч гривень, але не більше 5 млн євро;
  • для Донецької та Луганської областей в зоні до 25 кілометрів від лінії розмежування допускається фінансування за кошти субвенції лише проєктів соціального спрямування вартістю до 1 млн євро.

Відбір триватиме до 04 лютого 2022 року включно. Повний перелік документів та анкети на участь відборі ТУТ.