Ухвалений Національний план з енергоефективності до 2030 року: передбачено скорочення первинного споживання енергії на 22,3%

29 грудня на засіданні Кабінет Міністрів України ухвалив Національний план дій з енергоефективності на період до 2030 року.

Про це повідомляє Міністерство енергетики України.

«Ухвалення цього документа є черговим кроком впровадження європейських стандартів у сфері енергоефективності. Нацплан передбачає комплексний підхід до енергомодернізації практично у всіх секторах економіки. Енергоефективність – це не лише заощадження коштів на оплаті енергоресурсів. Це й більш ефективне використання та економія самих енергоресурсів, зменшення залежності від імпорту, а відтак – зміцнення енергетичної незалежності нашої держави. Крім того, енергоефективність – це один з факторів досягнення кліматичних цілей, декарбонізації та шлях до нашого безвуглецевого майбутнього», – зазначив Міністр енергетики Герман Галущенко.

Згідно з Національним планом до 2030 року передбачається скорочення первинного споживання енергії на 22,3%, кінцевого споживання – на 17,1%. Первинне та кінцеве споживання енергії в Україні не повинно перевищувати відповідно 91,5 млн та 50,5 млн тонн нафтового еквіваленту.

Для досягнення цілей Нацплан визначає низку горизонтальних заходів: функціонування Фонду енергоефективності, стимулювання промпідприємств до енергоефективності, податкові інструменти енергоефективності, усунення адмінбар'єрів в управлінні будинком, енергомаркування та екодизайн, а також повний комерційний облік тепла та води і підвищення обізнаності серед споживачів енергії. Останні заходи включені до програми Великої термомодернізації.

Передбачені також переліки заходів із стимулювання енергоефективності в окремих секторах: житловому та бюджетному секторі, у промисловості та енергетиці, в транспортній сфері.

З презентацією можна ознайомитись за посиланням.