Україна здійснила успішний запуск космічного апарата на орбіту Землі

13 січня о 17:26 за київським часом відбувся успішний запуск українського космічного апарата «Січ-2-1» («Січ-2-30») ракетою-носієм Falcon 9 у рамках місії Transporter 3 зі стартового комплексу SLC-40 на базі ВПС США на мисі Канаверал.

Про це повідомляє Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України.

Це перший за останні 10 років запуск українського супутника дистанційного зондування Землі.

Виготовлений ДП «КБ «Південне» ім. М. К. Янгеля», супутник призначений для одержання цифрових зображень поверхні Землі у видимому й ближньому інфрачервоному діапазонах довжин електромагнітних хвиль з метою здійснення моніторингу використання земель, рослинності, лісових і водних ресурсів, ліквідації наслідків стихійних лих, параметрів магнітосфери Землі та іншого. Космічний апарат має роздільну здатність 6,1 м при охопленні смуги у 36,5 км. Маса супутника – 153 кг.

Запуск супутника є першим кроком до створення орбітального угруповання супутників дистанційного зондування Землі, яке заплановано завершити у 2025 році.

Використання супутника дасть змогу вирішувати багато актуальних завдань соціально-економічного, екологічного, інформаційного, наукового та освітнього характеру, а також забезпечити реалізацію інтересів України у сфері національної безпеки та оборони.

У міжнародному аспекті «Січ-2-1» («Січ-2-30») буде залучений до реалізації європейської програми дистанційного зондування Землі Copernicus (програма моніторингу навколишнього середовища та безпеки, яка координується та керується Європейською комісією), що сприятиме вступу України до Європейського космічного агентства та загалом інтеграції в Європейський Союз.

Національний супутник «Січ-2-1» («Січ-2-30») дасть змогу Україні реалізувати низку міжнародних проєктів з обміну супутниковими даними дистанційного зондування Землі, їх оброблення та використання.