Українські підприємці можуть отримати грант на розробку кліматичних інновацій

В межах програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери» відкрито набір компаній малого та середнього бізнесу на отримання грантових коштів сумою до 50 тисяч євро для розробки та впровадження у бізнесі екологічних технологій, які зменшують викиди парникових газів та підвищують ефективність споживання енергії.

Про це повідомляє офіційний веб-сайт проєкту «Кліматичні Інноваційні Ваучери»

Взяти участь у грантовому конкурсі можуть компанії, які впроваджують або розробляють «дружні» до довкілля технології, зареєстровані юридичною особою на території України, здійснюють свою діяльність більш як 1 рік, а також готові до співфінансування у розмірі щонайменше 25% від суми гранту.

Основні критерії відбору проєктів такі:

  • рівень інноваційності;
  • вплив на скорочення викидів парникових газів;
  • здатність до масштабування та використання в інших секторах;
  • ринковий потенціал продукту чи проєкту.

Переможці конкурсу зможуть спрямувати отримані кошти на оплату послуг для вдосконалення/ фіналізації інновації та вивести низьковуглецеві продукти й проєкти на ринок. Ваучер може покрити вартість послуг з дизайну прототипів кліматичних технологій, сертифікацій, тестування та патентування, розробку IT компонентів, маркетингових послуги тощо. 

Дедлайн прийому заявок на отримання гранту – 28 лютого 2022 року. 

Подати заявку на ваучер – тут.

Також щочетверга для потенційних учасників конкурсу будуть проходити онлайн консультації щодо проєкту та особливостей заповнення заявки.  Реєстрація на консультації – тут.  

Довідково 

Проєкт «Кліматичні Інноваційні Ваучери» є компонентом програми ЄБРР «Центр трансферу технологій та фінансів у сфері зміни клімату» (FINTECC), що підтримується ЄС у рамках ініціативи EU4CLIMATE і має на меті підтримати розвиток «зелених» проєктів серед українських підприємствах. 

У 2017 році Україна стала першою країною, яка скористалася запропонованою ЄБРР схемою інноваційних ваучерів. У 2021 році 6 українських компаній отримали Ваучери на загальну суму майже 240 000 євро та вже впроваджують «зелені» інновації у своєму бізнесі.