Випуск №212 від 24 січня 2022 року

View this email in your browser

24.01.2022 - 17.01     

Шановні колеги!

Єврокомісія пропонує надати Україні пакет екстреної макрофінансової допомоги обсягом 1,2 млрд євро

Така підтримка допоможе Україні задовольнити свої потреби у фінансуванні, зокрема зміцнити стійкість у зв'язку з ескалацією агресії з боку Росії. Допомога складатиметься з екстрених кредитів та з грантів. Єврокомісія очікує на затвердження Радою ЄС та Європарламентом цього пакету якнайшвидше. Після цього Україна отримає переказ першого траншу у розмірі 600 млн євро.

Також зазначено, що невдовзі розпочнеться робота над другою, довгостроковою програмою макрофінансової допомоги для підтримки зусиль України з модернізації. Окрім того, Комісія майже подвоїть свою двосторонню допомогу Україні у вигляді грантів цього року: буде виділено ще 120 млн євро.

Голова Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн наголосила, що Європейський Союз підтримує Україну в ці складні часи та ще раз підкреслила, що Україна є вільною та суверенною державою, яка робить власний вибір, і ЄС стоїть на боці України. Детальніше
24.01.2022

У 2021 році експорт української агропродовольчої продукції до країн ЄС зріс на 33%

У 2021 році експорт української агропродовольчої продукції до країн ЄС зріс на 33% в грошовому вимірі у порівнянні з минулим роком, і склав 8,3 млрд дол. США. Частково таке зростання зумовлене збільшенням вартості більшості категорій товарів на світовому ринку, частково – збільшенням відвантажень.

Торік Україна закрила 9 квот на безмитний експорт до ЄС, а саме на такі позиції як: мед, крупи і борошно, крохмаль, оброблений крохмаль, оброблені томати, виноградний і яблучний соки, яйця, м'ясо птиці (частини), оброблена продукція із зернових.

Частина квот користується особливим попитом. Зокрема це стосується меду, річна квота на який вже закрита в перших числах січня 2022 року, як і минулого року. Окрім меду, станом на 18 січня 2022 року повністю використана квартальна квота на м’ясо птиці (частини) та курячі яйця. Детальніше


20.01.2022
 

Європейський Союз зняв всі обмеження на ввезення продукції птахівництва з України

З 17 січня Європейський Союз зняв обмеження на ввезення продукції птахівництва з України, які діяли з грудня 2020 року у зв'язку з виявленням на території нашої країни випадків високопатогенного грипу птиці.

Обмеження стосувалися карантинних зон, в яких були виявлені випадки хвороби, натомість продукцію з неінфікованих територій дозволялося експортувати до ЄС.  Впродовж останніх років система державного контролю за грипом птиці в Україні неодноразово оцінювалась інспекторами компетентних органів країн торгових партнерів, зокрема ЄС, США, Японії, Канади, Китаю. За результатами оцінювань запроваджена в Україні система державного контролю за грипом птиці визнавалась ефективною. Детальніше
18.01.2022

Уряд підтримав законопроєкт про внесення змін до закону «Про лікарські засоби» щодо заявника, власника реєстраційного посвідчення

Мета – адаптація українського законодавства до законодавства ЄС, яке впорядковує правовий статус власника реєстраційного посвідчення на зареєстрований в Україні лікарський засіб, зокрема на той, що імпортується на територію України.

Документ встановлює чітке визначення терміна «власник реєстраційного посвідчення (заявник)». А також чіткі вимоги до власника реєстраційного посвідчення щодо забезпечення якості, безпеки та ефективності зареєстрованого в Україні лікарського засобу.

Уряд ухвалив внесення змін до постанов КМУ для приведення нормативно-правових актів щодо допуску іноземних невійськових суден до плавання внутрішніми водними шляхами України у відповідність до законів України «Про внутрішній водний транспорт» та «Про транспорт».

Таке рішення визначає:

  • перелік необхідних документів для заходу суден до річкових портів України, а також здійснення перевірки таких документів;

  • подання інформації до Річкової інформаційної служби під час заходу на внутрішні водні шляхи України;

  • необхідность відповідності параметрів суден фактичним габаритам суднового ходу та судноплавних гідротехнічних споруд;

  • організацію контролю щодо недопущення заходу до українських річкових портів (терміналів) суден, причетних до країни-агресора. 

Детальінше
19.01.2022 

Австрійська компанія з виготовлення спортивного обладнання отримала дозвіл на початок будівництва заводу у Вінниці

Площа будівель заводу становитиме майже 50 тис. кв. м. Тут виготовлятимуть спорядження для зимових видів спорту, а саме лижі, лижні черевики та лижні кріплення.

Завершення будівництва заводу та введення в експлуатацію виробничих приміщень заплановано на грудень 2022 року. У створення виробничих, адміністративних та складських приміщень компанія планує вкласти близько 80 млн євро. Очікується, що цей завод буде одним із найбільших заводів компанії у світі та забезпечить роботою понад 1200 вінничан. Детальніше
18.01.2022

 

Уряд надасть громадам 231 млн грн субвенції для розбудови мережі ЦНАП

Кожне місто в Україні з населенням понад 10 тисяч людей у найближчий рік повинне отримати власний ЦНАП. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 19 січня.

Денис Шмигаль підкреслив, що за минулий рік мережа ЦНАП збільшилася майже удвічі. Понад 90% українців уже зараз говорять про позитивний досвід отримання послуг у центрах. Детальніше
20.01.2022

В Україні зросла кількість домогосподарств, які встановили сонячні панелі

У 2021 році близько 15 тисяч українських родин встановили сонячні електростанції (СЕС), що майже вдвічі більше, ніж у 2020 році.

Загалом на кінець 2021 року в Україні налічується близько 45 тисяч домогосподарств, які використовують сонячні панелі. Загальна потужність таких СЕС перевищила 1,2 ГВт.

У трійку регіонів-лідерів за кількістю встановлених СЕС увійшли Дніпропетровська, Закарпатська та Тернопільська області. Використання сонячних панелей дозволяє домогосподарствам забезпечувати свої потреби в електроенергії і ставати більш енергоефективними, а також заощаджувати витрати на електричну енергію. Детальніше
19.01.2022

 

В Єврокомісії позитивно оцінюють українську ініціативу Регіонального енергетичного партнерства

«Ініціатива Регіонального енергетичного партнерства (RESP), яку запропонував Президент України, створює шлях для запобігання кризовим ситуаціям на ринку газу у майбутньому. RESP передбачає формування стратегічного запасу газу в підземних сховищах України та диверсифікацію джерел та маршрутів постачання газу тощо», – пояснює Міністр енергетики України Герман Галущенко.

Європейські партнера запропонували Україні продовжити детальне обговорення відповідної ініціативи у рамках Координаційної газової групи. 

Європейська сторона також підтвердила запрошення України до оцінки проєкту рішення німецького регулятора щодо Північного потоку-2. Детальніше
22.01.2022

Українські підприємці можуть отримати грант на розробку кліматичних інновацій

В межах програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери» відкрито набір компаній малого та середнього бізнесу на отримання грантових коштів сумою до 50 тисяч євро для розробки та впровадження у бізнесі екологічних технологій, які зменшують викиди парникових газів та підвищують ефективність споживання енергії.

Взяти участь у грантовому конкурсі можуть компанії, які впроваджують або розробляють «дружні» до довкілля технології, зареєстровані юридичною особою на території України, здійснюють свою діяльність більш як 1 рік, а також готові до співфінансування у розмірі щонайменше 25% від суми гранту. Детальніше
21.01.2022

 

Навчальна програма «U-LEAD з Європою» допоможе громадам розробити місцеві плани управління відходами

Нова безкоштовна навчальна програма U-LEAD має на меті допомогти територіальним громадам за підтримки досвідченого експерта, працюючи в робочій групі з обміну досвідом з колегами з інших громад, розробити та/або адаптувати місцевий план управління відходами і вивчити найкращий міжнародний та український досвід у цій сфері. 

Для участі у програмі буде відібрано 12 територіальних громад, населення яких не перевищує 50 тисяч жителів. До участі у програмі запрошуються громади із Дніпропетровської, Кіровоградської, Запорізької, Херсонської, Миколаївської та Одеської областей.

Програма впроваджуватиметься онлайн та включатиме:

  • Навчальний компонент – 8 логічно пов’язаних навчальних заходів, що поєднують теоретичні та практичні семінари (з 10 березня 2022 року по 2 червня 2022 року).

  • Віртуальний навчальний візит в громаду, яка має успішний досвід управління відходами – 4 квітня 2022 року.

  • Консультативну підтримку експерта на етапі підготовки та розробки Місцевих планів управління відходами – з 16 березня 2022 року по 23 липня 2022.

Детальніше

Укравтодор затвердив План заходів з підтримки електромобільності

Документ вказує на низку рішень, які сприятимуть впровадженню електротранспорту в Україні, а також дозволяє оцінити їх вплив на модель фінансування Укравтодору, зокрема у розрізі надходжень до Дорожнього фонду.

Ключові напрямки плану:

  • розвиток мережі зарядних пунктів на автомобільних дорогах державного значення;
  • розроблення та впровадження заходів для забезпечення стійкості фінансування доріг;
  • сприяння електрифікації транспортних засобів у сфері дорожнього господарства.

Детальніше
20.01.2022

Продовжується відбір проєктів у межах «Програми з відновлення України» між Україною та Європейським інвестиційним банком обсягом 340 млн євро

Кошти з цієї Програми будуть спрямовані на реконструкцію критично важливої соціальної інфраструктури, зокрема, реконструкцію, будівництво та енергоефективність житла, шкіл, закладів охорони здоров’я та соціальних центрів.

Окрім того, кошти цієї програми можуть спрямовуватись на відновлення та реконструкцію мостів та доріг місцевого та регіонального значення, міської транспортної інфраструктури та заміну зруйнованої інфраструктури міського транспорту, а також для забезпечення відновлення та реконструкції водопостачання, водовідведення та центрального теплопостачання.

Програма поширюється на Донецьку та Луганську області (територію, підконтрольну Уряду України), суміжні з ними Дніпропетровську, Запорізьку, Харківську, Херсонську, а також Київську, Одеську та Полтавську області. Детальніше про програму та умови подачі – за посиланням.
18.01.2022

У Київраді презентували інсталяцію «Відчинимо правду про насильство»

У Київській міській раді презентували інсталяцію «Відчинимо правду про насильство» на підтримку ратифікації Стамбульської конвенції, що покликана акцентувати увагу на проблемі домашнього насильства, яке досі інколи помилково вважається внутрішнім питанням окремих родин та відбувається за зачиненими дверима. Детальніше прочитати щодо Стамбульської Конвенції можна у коментарі Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної –  тут
Детальніше
21.01.2022

Розпочався відбір до Єврошколи - 2022

Представництво ЄС в Україні оголошує набір школярів 9-10 класів, а також студентів українських закладів вищої освіти останнього курсу бакалаврату й магістратури денної форми навчання та аспірантів будь-якої форми навчання на онлайн-модулі EU Study Days in Ukraine (Єврошколи). Навчання відбуватиметься з 15 березня по 31 травня 2022.

До участі в проєкті запрошується молодь, яка поділяє європейські цінності, прагне дізнатися більше про ЄС, а також знайти однодумців для втілення спільних ініціатив для європейського майбутнього України. 

Протягом навчання учасники прослухають лекції провідних експертів і дипломатів ЄС та України про Євросоюз та відносини України з ЄС. Навчання також включатиме відкриті дискусії, творчі майстерні, дебати, ігри та інші інтерактивні заходи на платформах Zoom/Webex, а також онлайн-тестування.

Дедлайн подачі заявок 07 березня 2022 року до 18:00! Детальніше