Випуск № 214 від 7 лютого 2022 року

View this email in your browser

07.02.2022 - 31.01     

Шановні колеги!

Володимир Зеленський обговорив з виконавчим Віце-президентом Європейської Комісії пріоритетні напрями співпраці та безпекову ситуацію навколо України

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з виконавчим віце-президентом Європейської Комісії Валдісом Домбровскісом. Його візит підтверджує непохитну підтримку Європейським Союзом суверенітету та територіальної цілісності України. 

Серед іншого, сторони обговорили питання якнайшвидшого започаткування офіційних переговорів про надання Україні додаткових торговельних преференцій, які передбачатимуть оновлення чинних тарифів і квот для українських експортерів.  Також було наголошено на важливості забезпечення належного прогресу в питанні укладення угоди про так званий «промисловий безвіз», що відкриє додаткові ринки для вітчизняних промислових виробників. Детальніше
31.01.2022

 

Україна та Нідерланди планують створити бізнес-місії з двосторонніх питань для інвесторів

Про це йшлося під час зустрічі Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з Прем’єр-міністром Королівства Нідерланди Марком Рютте у Києві 2 лютого.

Нідерланди є одними з лідерів за обсягом капіталовкладень в українську економіку: обсяг нідерландських інвестицій в Україну станом на 1 жовтня 2021 року склав понад 11 млрд доларів.

«Нідерланди є важливим торговельно-економічним партнером України та одним із найбільших інвесторів в українську економіку. Впевнений, що завдяки спільній роботі обсяг цих інвестицій може значно зрости. Це стосується не лише традиційних сфер співробітництва, але й новітніх галузей співпраці, таких як меліорація, видобуток та машинобудування», — зазначив очільник українського Уряду.

Зі свого боку Марк Рютте запропонував організувати бізнес-місії з двосторонніх питань для вже наявних і потенційних інвесторів. Денис Шмигаль підтримав ініціативу, відзначивши, що до таких зустрічей можуть бути залучені представники профільних міністерств. Детальніше
02.02.2022

 

Україна та Польща домовилися про cуттєве збільшення кількості дозволів на здійснення міжнародних вантажних перевезень

31 січня 2022 року за ініціативою Президента України Володимира Зеленського та Президента Республіки Польща Анджея Дуди відбулась зустріч міністрів інфраструктури України Олександра Кубракова та Республіки Польща Анджея Адамчика у присутності голови Офісу президента України Андрія Єрмака та Голови бюро закордонної політики Офісу президента Республіки Польща Якуба Кумоха.

За результатами зустрічі був погоджений текст Спільної заяви про таке:

 • Сторони домовились щодо якнайшвидшого скасування обмежень на транзит вантажних вагонів територією України до Польщі залізничним сполученням. До 4 лютого 2022 року Українська сторона поінформує Польську сторону щодо конкретних термінів відновлення транзиту вантажних вагонів територією України.

 • Сторони домовились щодо суттєвого збільшення кількості дозволів на здійснення міжнародних вантажних перевезень з урахуванням потреб українських та польських автомобільних перевізників. До 5 лютого 2022 року сторони мають узгодити дату проведення засідання Змішаної Комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень, яка має узгодити терміни передачі та кількість додаткових дозволів на здійснення міжнародні вантажні перевезення.

 • Сторони домовились щодо розроблення спільного плану дій, направленого на значне підвищення ефективності роботи автомобільних міжнародних пунктів пропуску Республіки Польща та України. Відповідний план дій має бути узгоджений за участі представників митних, прикордонних та інших служб Республіки Польща та України не пізніше кінця лютого 2022 року.

 • Сторони домовились ініціювати перегляд положень Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Польщі про міжнародні автомобільні перевезення від 1992 року.

Детальніше
31.01.2022

Інфраструктура, інтеграція в TEN-T та Угода про «відкрите небо»: в Мінінфраструктури розповіли про підсумки перемовин з Єврокомісією

Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков провів онлайн-зустрічі з представниками Європейської Комісії – Генеральним Директором Директорату з питань мобільності та транспорту Генріком Хололеєм та заступницею Генерального Директора Директорату з питань добросусідства та перемовин щодо розширення Катаріною Матерновою.

Сторони домовилися сформувати перелік флагманських проєктів у ключових інфраструктурних галузях – дорожньому та водному господарствах, залізниці, а також в питаннях розвитку електротранспорту. Також учасники зустрічі погодили дорожню карту імплементації Угоди про спільний авіаційний простір між Україною та ЄС. Детальніше про всі питання зустрічі – за посиланням.
31.01.2022

Європейська Комісія схвалила новий пакет макрофінансової допомоги у розмірі 1,2 млрд євро

Рішення Європейської Комісії має бути додатково підтримано Радою Європейсього Союзу та Європейським Парламентом, після чого з Україною буде укладено відповідні Меморандум про взаєморозуміння та Кредитну угоду щодо можливості надання нашій державі зазначених пільгових позикових коштів. 

Перший транш у сумі 600 млн євро є безумовним та буде надано одразу після набуття чинності для сторін зазначеними договорами. Надання другого траншу в такому ж розмірі буде обумовлене прогресом, продемонстрованим Україною у реалізації узгоджених сторонами короткострокових заходів з впровадження структурних реформ. Детальніше
01.01.2022

 

Понад 8000 підприємців з усієї України отримали підтримку в межах програми ЄС «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» 

Впродовж лютого–грудня 2021 року понад 8000 малих і середніх підприємців (МСП) з усіх областей України отримали консалтингову підтримку в COVID-19 Бізнес-клініках в межах програми «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» за спільного фінансування Європейського Союзу та Федерального уряду Німеччини.

Завдяки консультаціям, які надавалися безоплатно, МСП змогли підвищити свою конкурентоспроможність. Суть Клінік полягала у проведенні поточної бізнес-оцінки, після якої відбувалися менторські програми, тренінги, семінари, дорадчі ради, форуми, бізнес-бранчі. Серед найактуальніших тем індивідуальних і групових консультацій для співробітників МСП в часи пандемії стали: маркетинг – 25%, експорт – 11%, заявки на програми підтримки бізнесу – 11%, фінанси – 9%, податкові консультації – 7%, юридичні консультації – 6%, бізнес-модель – 6%, продажі – 5%, людський капітал – 5%, інше (інструменти підтримки, цифровізація, інновації, закупівлі) – 16%. Бюджет ініціативи склав приблизно 350 тисяч євро. Детальніше

31.01.2022

Європейський інвестиційний банк інвестував понад пів мільярда євро у 2021 році в Україну

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) інвестував 554 млн євро у 2021 році у розвиток транспортної інфраструктури, міської мобільності, освітньої інфраструктури та місцевої економіки України, зокрема підвищення стійкості до пандемії COVID-19. У 2021 році ЄІБ доповнив свій портфель довгострокового кредитування в Україні, залучивши додаткові майже 29 млн євро у формі грантів ЄС на розвиток міського транспорту, енергоефективність громадських будівель, відновлення соціальної інфраструктури, а також розвиток професійно-технічної освіти.

Україна залишилася основною країною-реципієнткою інвестицій ЄІБ серед країн Східного партнерства, на неї припадає понад 60% кредитної діяльності ЄІБ у цьому регіоні.

Від початку своєї діяльності в Україні 15 років тому, ЄІБ інвестував понад 7 млрд євро у державний і приватний сектори країни. Так банк ЄС став одним із найбільших інвесторів у країні. Інвестиції ЄІБ лише у державний сектор сягнули 5,9 млрд євро, що становлять найбільший портфель серед усіх міжнародних фінансових установ, які працюють в Україні. Детальніше
03.02.2022

Уряд розподілив понад 1,17 млрд грн на інфраструктурні проєкти у дев’яти областях

Уряд розподілив субвенцію з держбюджету на реалізацію проєктів у рамках «Надзвичайної кредитної програми для відновлення України» від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). Проєктом постанови розподілено 1,038 млрд грн спеціального фонду та 137,4 млн грн загального фонду державного бюджету на реалізацію 170 проєктів у Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Херсонській, Одеській та Полтавській областях. Детальніше
02.02.2022

Якість будівельної продукції: затверджено нові процедури для виробників

На Урядовому порталі опубліковано постанову № 1458, яка врегульовує низку питань щодо надання будівельної продукції на ринку та затверджує нові процедури для виробників.

«Застосування нових процедур підтвердження відповідності будівельної продукції дозволить наблизити її якість до європейських вимог. Відтак споживачі отримають безпечну та якісну вітчизняну продукцію, а виробники — можливість вийти на європейський ринок», – зазначила заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

Зокрема, постанова затверджує:

 • форму декларації показників будівельної продукції;

 • інструкцію зі складання декларації показників будівельної продукції;

 • порядок розроблення та прийняття національних документів України з визначення прийнятності;

 • вимоги щодо компетентності органів з визначення технічної прийнятності;

 • випадки суттєвих експлуатаційних характеристик, у яких посилання на відповідні регламентні технічні специфікації є необов’язковим.

Детальніше
01.02.2022

Результати розгляду законопроєктів парламентським Комітетом з питань інтеграції до ЄС

2 лютого Комітет з питань інтеграції України до ЄС розглянув проєкт Закону №0142. Він передбачає ратифікацію Угоди між Україною, Європейським Союзом та Європейським співтовариством з атомної енергії Угоди про участь України у Рамковій програмі з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» та Програмі з досліджень та навчання Європейського співтовариства з атомної енергії (2021 - 2025). Бюджет програми «Горизонт Європа» становить 95,5 млрд євро, Європейського співтовариства з атомної енергії — 1,38 млрд євро. Учасники з України зможуть брати участь у конкурсах програм на тих самих умовах, що і громадяни держав-членів ЄС. Комітет вирішив внести законопроєкт на розгляд Верховної Ради України і рекомендувати ухвалити його за основу і в цілому.

На засіданні Комітет також розглянув і ухвалив висновки щодо низки інших законопроєктів. Детальніше
02.02.2022

На Волині розробили гендерний паспорт області

Волинська облдержадміністрація спільно з громадською організацією «Бюро гендерних стратегій та бюджетування» у межах проєкту ООН Жінки «Просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок у межах реформи децентралізації в Україні» розробили гендерний профіль Волинської області, що містить інформацію про реалізацію гендерної політики на обласному рівні.

Гендерний паспорт області надає достовірну інформацію для розуміння відмінностей у користуванні послугами жінок, чоловіків та/або їх груп для більш стратегічного планування та реалізації інформаційних й адвокаційних кампаній для забезпечення гендерної рівності. Документ дозволить виявити гендерні розриви та може бути використаний для проведення гендерного аналізу бюджетних та обласних, місцевих комплексних/цільових програм, а також є корисним у складанні демографічних, економічних та бюджетних прогнозів області. Детальніше
01.02.2022

Відкрито конкурсний відбір територіальних громад для участі у проєкті «Міста і громади, вільні від домашнього насильства»

Представництво Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні продовжує розширювати мережу запобігання та протидії насильству та оголошує конкурсний відбір 10 міст та територіальних громад України для участі у проєкті «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» на 2022-2024 роки.

У межах співпраці планується надання обраним громадам підтримки для розбудови ефективної системи протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, зокрема у:

 • налагодженні  координації та взаємодії суб’єктів у сфері запобігання та протидії насильству на місцевому рівні;

 • створенні та забезпеченні діяльності спеціалізованих служб підтримки постраждалих;

 • підготовці фахівців з відібраних громад і вивчення досвіду інших міст України;

 • організації та проведенні інформаційних кампаній щодо запобігання та протидії насильству.

Дедлайн: до 18 години 1 березня 2022 року. 

Критерії для відбору учасників та подробиці за посиланням.