Випуск №215 від 14 лютого 2022 року

View this email in your browser

14.02.2022 - 07.02     

Шановні колеги!
Глава держави обговорив з Президентом Європейської ради подальші кроки щодо підтримки України з боку ЄС

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Європейської ради Шарлем Мішелем. Глава держави подякував співрозмовнику за його зусилля в консолідації міжнародної підтримки України.

Лідери обговорили безпекову ситуацію навколо нашої держави, а також кроки, що здійснюються з метою деескалації та досягнення миру в межах наявних переговорних форматів, зокрема в Нормандському. 

Президент України також заявив про необхідність запровадження превентивних санкцій проти РФ з метою стримування агресивних намірів Кремля. Окрему увагу було приділено підвищенню оборонної та фінансової стійкості України на тлі поточних викликів та подальшої практичної взаємодії з Євросоюзом.

Володимир Зеленський також підтвердив незмінність євроінтеграційного курсу України та наголосив на необхідності визначення чітких перспектив з боку Європейського Союзу щодо повноправного членства нашої держави.

Зі свого боку Президент Європейської ради підтвердив рішучу й непохитну підтримку Євросоюзом суверенітету й територіальної цілісності нашої держави, а також її євроатлантичних прагнень. Детальніше
13.02.2022

Завдяки програмі термомодернізації понад 1,5 млн громадян уже наступного опалювального сезону зможуть платити за тепло менше – Президент

У Харкові на засіданні президії Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбулося під головуванням Президента Володимира Зеленського, було презентовано Програму «Енергетична незалежність», яка передбачає «зелену» трансформацію економіки та підвищення рівня енергозбереження, зокрема шляхом термомодернізації житлових будинків.

За словами Президента, у результаті реалізації цієї програми понад 1,5 млн громадян уже наступного опалювального сезону зможуть платити за тепло менше.

На першому етапі реалізації цієї програми заплановано ремонт будинків, зведених до 1990 року, згодом дійде черга й до новіших. Амбітна мета програми – модернізувати 50 тис. споруд. Детальніше
11.02.2022

ЄС підтримує навчання близько 1000 професіоналів для запобігання та реагування на насильство над дітьми онлайн

Понад 600 поліцейських та кіберполіцейських, а також 300 освітян, психологів, соціальних педагогів у Донецькій, Дніпропетровській та Харківській областях пройдуть навчання, що допоможе їм якісно проводити профілактичну роботу та реагувати на випадки насильства над дітьми в мережі. Для самих дітей та їхніх батьків буде розроблено сучасний онлайн-інструмент подання скарг.

Зокрема в межах проєкту передбачено розробку та пілотування профілактичних програм для дітей 10-18 років; впровадження програм професійної підготовки та підвищення кваліфікації для працівників правоохоронних органів; створення та просування онлайн-механізму подання скарг; розробку обласних стратегій цифрової безпеки дітей та навчання зацікавлених сторін на місцевому рівні.

Після пілотування заходів у трьох областях проєкт поділиться досвідом з правоохоронними органами та місцевою владою по всій Україні. Детальніше
11.02.2022

 

Збройні сили України отримали від Литви зенітно-ракетні комплекси Stinger

У комплекті також боєприпаси оборонного призначення. Крім того, доставлено військове майно та спорядження для забезпечення потреб ЗС України, зокрема бронежилети.

Нагадаємо, що у грудні 2021 року Литва передала Україні першу частину військової допомоги — партію бронежилетів та балістичних поясів. Детальніше
13.02.2022

Міністр енергетики: Україна має спільну підтримку майбутньої синхронізації з ENTSO-E з боку США та ЄС

Енергетична рада США-ЄС наголосила на важливості продовження підтримки процесу синхронізації електричних мереж України з мережею континентальної Європи. Україна залишається стратегічним транзитером газу для ЄС. Водночас триває пошук способів диверсифікації джерел і маршрутів постачання газу як в Україну, так і до ЄС. Про це йшлося на засіданні спільної Енергетичної ради США-ЄС під головуванням держсекретаря США Ентоні Блінкена, міністра енергетики США Дженніфер Гренголм, Високого представника ЄС Жозепа Боррелля та Європейського комісара з енергетики Кадрі Сімсон.

Міжнародні партнери також підтримують Україну на шляху до декарбонізації та переходу на чисту енергію. Перспективним напрямком для забезпечення безвуглецевого майбутнього США та ЄС визначають розвиток «зеленого» водню, а також вітроенергетики (як наземної, так і офшорної). Детальніше
08.02.2022

Україна й Польща планують запуск швидкісного залізничного сполучення між Києвом та Варшавою

Будівництво євроколії Київ - Варшава має об’єднати дві європейські столиці швидкісним транспортом. Час у дорозі займатиме до 4 годин. Наразі Україна та Польща спільно напрацьовують план реалізації проєкту та готуються до презентації проєкту на рівні Європейського Союзу.

Про це йшлося під час робочого візиту Міністра інфраструктури Олександра Кубракова, заступника Міністра Мустафи Найєма та керівника Укрзалізниці Олександра Камишіна в Республіку Польща. У межах візиту українська делегація провела зустріч з Міністром інфраструктури Польщі Анджеєм Адамчиком, а також взяла участь в конференції «Європа Карпат».

Окрім цього, сторони обговорили подальші дії в напрямі інтеграції української транспортної мережі в європейську, а саме:

 • Нові автобани до західного кордону — йдеться про будівництво першої концесійної дороги Краківець — Львів — Броди — Рівне, а також масштабне оновлення дороги М-07 Київ — Ковель — Ягодин, з підвищенням її до І-а категорії.
 • Реконструкція ділянки Мальховіце — Нижанковичі на українсько-польському кордоні (лінія 102) — це кроскордонна ділянка не експлуатується з 1995 року. Вона має важливе значення для сполучення двох польських регіонів.
 • Модернізація міжнародних автомобільних пунктів пропуску — проєкт президентської програми «Велике будівництво», який стартує вже у 2022 році, і передбачає оновлення ключових МАПП на кордоні з ЄС. Зокрема, у фокусі — модернізація ключового україно-польського пункту пропуску в Ягодині.

Детальніше
07.02.2022

У Києві підбили перші підсумки урядової інформаційної кампанії EUКраїна

Відбулась конференція державних органів влади «Комунікаційна кампанія EUКраїна: звіт та аналіз» по першим результатам урядової інформаційної кампанії EUКраїна, яка розкриває практичний зміст євроінтеграції і ті переваги та можливості, що з’являються в житті українців завдяки інтеграції нашої країни до ЄС. У заході взяли участь представники Уряду України, представники ЄС та проєктів ЄС, а також експертної спільноти. Презентація відбулась за підтримки проєкту ЄС Association4U. 

Під час заходу учасники обмінялися досвідом реалізації інформаційної кампанії, продемонстрували досягнення в межах кампанії, а також окреслили подальші кроки.

Ключові здобутки кампанії: 

 • охоплено близько 11 млн унікальних контактів завдяки діджитал частині кампанії, що проводилася за підтримки проєкту ЄС Association4U;

 • завдяки етапу всеукраїнської державної кампанії, яку імплементувало Держкомтелерадіо, охоплено більше 15 млн українців;

 • 36 % громадян бачили або чули про кампанію EUKраїна, найбільше – на Півдні (40%) і Сході (36%);

 • на 8% людей більше почали помічати інформацію про євроінтеграцію.

Також під час конференції найактивніші державні органи – учасники кампанії були нагороджені «Зіркою EUKраїна». Більше інформації та повний звіт результатів кампанії,  які були реалізовані  під час кампанії EUКраїна – за посиланням.

10.02.2022

Президент України підписав євроінтеграційний закон про регулятора у сфері електронних комунікацій

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектру та надання послуг поштового зв'язку України», який Верховна Рада України ухвалила 16 грудня 2021 року.

Це ще один важливий крок на шляху інтеграції України до Єдиного цифрового ринку ЄС, оскільки сфера електронних комунікацій є основою для розвитку цифрових послуг.

Зокрема, закон передбачає:

 • створення в Україні незалежного регулятора у сфері е-комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку;
 • прозору процедуру відбору членів регуляторного органу;
 • чинні члени регулятора продовжуватимуть виконувати обов’язки до закінчення терміну, після чого відбудеться конкурс.

Детальніше
11.02.2022

 

Комітет з питань інтеграції України до ЄС рекомендує Верховній Раді ратифікувати Угоду про спільний авіаційний простір з ЄС

Комітет з питань інтеграції України до ЄС на засіданні 9 лютого розглянув низку законопроєктів, зокрема №0144 «Про ратифікацію Угоди між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом і його державами-членами, з іншої сторони, про спільний авіаційний простір». Ця Угода, зокрема, допоможе зняти монополію на окремі авіамаршрути, встановлену двосторонніми договорами, а також полегшить відкриття нових маршрутів між українськими та європейськими містами, і як наслідок – дасть змогу зменшити ціни на квитки.

За висновком Комітету, також не суперечать праву ЄС законопроєкти:

 • 6134 про захист прав споживачів. Цей проєкт визначає принципи, на яких ґрунтується захист прав споживачів відповідно до принципів ЄС. Загалом законопроєкт впроваджує в українське законодавство понад 10 актів права Європейського Союзу, проте потребує доопрацювання з метою приведення у відповідність до положень актів права ЄС;

 • 6129 про затвердження Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2021-2025 роки;

 • 5628 про захист персональних даних. Законопроєкт, як вказано у пояснювальній записці, має на меті підвищити захист персональних даних та надати більше прав власникам персональних даних щодо повноцінного контролю за їхньою обробкою. Потребує суттєвого доопрацювання, зокрема, з метою врахування положень Регламенту 2016/679.

 • 6096 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації функцій центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного законодавства. Документ пропонує замінити назви ліквідованих центральних органів виконавчої влади на назви існуючих; передати повноваження до нових ЦОВВ. Потребує доопрацювання з метою врахування положень Регламенту ЄС 2016/2031.

Та інші. Детальніше
09.02.2022

Уряд підтримав законопроєкт щодо освіти для дорослих

Проєкт має на меті визначення правових, організаційних і економічних засад функціонування та розвитку системи освіти дорослих, створення умов для ефективної співпраці, а також реалізації права осіб на безперервне навчання з урахуванням пріоритетів суспільного розвитку та запитів економіки. 

З метою залучення охочих працювати у сферах, де існує суттєвий дефіцит кадрів, законопроєкт створює механізми для повторного здобуття фахової передвищої та вищої освіти за іншими спеціальностями за кошти пільгових довгострокових кредитів, цільових пільгових державних кредитів.

Законопроєкт також створює законодавчу основу функціонування центрів освіти дорослих. Детальніше
09.02.2022

Відбулася стартова зустріч щодо створення німецько-українських центрів передових досліджень

Під час заходу за участі понад 100 українських та німецьких вчених та державних службовців було презентовано 12 проєктів створення міжнародних центрів передових досліджень, які будуть проходити стадію інкубації протягом найближчого року. 

В 2023 році буде відібрано до 4 проєктів, які отримають фінансову підтримку Німеччини на подальшу розбудову загальним обсягом близько 10 млн євро.

Центри стануть унікальними дослідницькими інфраструктурами в Україні, розвиток яких очолять передові вчені з Німеччини. Декілька років вчені працюватимуть над розвитком наукових шкіл на базі цих центрів та будуть проводити дослідження разом з українськими колегами, формувати ідеї майбутніх міжнародних наукових проєктів, які будуть реалізовані в Україні. Під час заходу учасники також обговорили перспективи центрів у нових конкурсах програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» та програми «ERASMUS+». Детальніше
09.02.2022

У ЄС зацікавлені екосистемою Дія

Європейський Союз надзвичайно зацікавлений успіхами України щодо цифровізації державних послуг. Керівник з розвитку електронних послуг Міністерства цифрової трансформації Мстислав Банік відвідав круглий стіл Innovation in migration у Брюсселі на запрошення організації European migration network. На заході він поділився досвідом створення екосистеми Дія та цифрових сервісів для внутрішньо переміщених осіб.

«Один із головних пріоритетів Європейського Союзу сьогодні — діджиталізація. Напрям, яким команда Мінцифри займається більше двох років та має успішні проекти. Країни ЄС натхненні запуском у нашій державі перших цифрових паспортів у світі та інших послуг. Під час круглого столу отримав багато позитивних відгуків та питань про інноваційні сервіси в Україні», — зазначив Мстислав Банік.

Також під час круглого столу він повідомив про наступні проекти Мінцифри з цифровими документами: про майбутні посвідки на тимчасове та проживання, довідки переселенця та послуги для ВПО у Дії. Крім того, він розповів європейцям про інші документи та послуги в застосунку й на порталі Дія. Детальніше
11.02.2022