Україна та Польща домовились про значне додаткових дозволів на вантажні автоперевезення

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України.

«Ми провели дуже важливі та продуктивні перемовини з польською делегацією у Львові, щодо дозволів на міжнародні автомобільні перевезення. Наразі маємо конкретний результат для наших перевізників вже у 2022 році. Ми домовились обмінятись 20 000 додаткових дозволів вже наприкінці серпня цього року. Це дозволить зняти значну напругу у торговельній кризі, яку ми зазвичай спостерігали щороку ближче до кінця літа. І ще 10 000 дозволів сторони обміняються у листопаді цього року, за умови виконання спільного україно-польського плану з розвитку інфраструктури автомобільних міжнародних пунктів пропуску. Уперше за 5 років ми можемо говорити про реальний прорив у відносинах двох держав. Я хочу подякувати польським колегам і особисто Міністру інфраструктури Республіки Польща Анджею Адамчику за кроки назустріч, особливо у такий важливий для України період. Хочу запевнити, що ми будемо і надалі спільно працювати над тим, щоб розбудовувати партнерські відносини, адже наш європейський курс залишається незмінним» — розповів Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.

Спільна заява заступників міністрів інфраструктури України та Республіки Польща Мустафи-Масі Найєма та Рафала Вебера за результатами зустрічі 15 лютого 2022 року у м. Львові з питань міжнародних автомобільних перевезень. 

Зустріч відбулася з метою реалізації другого пункту Спільної заяви Міністрів інфраструктури України та Республіки Польща Олександра Кубракова та Анджея Адамчика 31 січня 2022 року у присутності керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака та державного секретаря Канцелярії Президента Республіки Польща – керівника Бюро з міжнародної політики Якуба Кумоха.

Сторонами узгоджено: 

1. До кінця серпня 2022 року здійснити додатковий обмін дозволами у кількості 20 000 тисяч транзитних дозволів для українських перевізників та 20 000 універсальних дозволів для польських перевізників.

2. Напрацювання спільного Плану дій, спрямованого на значне покращення ефективності перетину міжнародних автомобільних пунктів пропуску України та Республіки Польща. Відповідний план дій буде узгоджено з представниками митних, прикордонних та інших служб України та Республіки Польща не пізніше кінця лютого 2022 року.

3. Після реалізації погодженого спільного Плану дій, про який йде мова у п.2, у листопаді 2022 року буде видано для обох сторін додатково по 10 000 дозволів на здійснення міжнародних вантажних автомобільних перевезень.