Малі міста України отримають додаткові інвестиції в енергоефективні проєкти в рамках співпраці з NEFCO

Міжнародна фінансова організація NEFCO (Північна екологічна фінансова корпорація) та Міністерство розвитку громад та територій підписали Меморандум про співпрацю щодо енергоефективності та покращення ситуації з твердими побутовими відходами у малих та середніх містах і громадах України.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України. 

У результаті співпраці з NEFCO малі міста набувають досвіду в розробці та впровадженні енергоефективних проєктів. Бюджет Програми складатиметься з гранту Інвестиційної платформи сусідства Європейського Союзу (NIP) у розмірі 10 млн євро та кредитів муніципалітетам від NEFCO у розмірі 10 млн євро, технічної допомоги від Швеції та ЄС на впровадження проєктів, а також власних внесків міст.

«Енергоефективність у будівлях – пріоритетний напрям діяльності для України та Європейського Союзу. Одним із головних інструментів для його реалізації є Фонд енергоефективності. Водночас ми завжди у пошуку додаткових інструментів задля розширення можливостей в кожній громаді. NEFCO – одна з небагатьох міжнародних фінансових організацій, які працюють з малими та середніми містами. Допомога, що надають наші партнери на реалізацію енергоефективних проєктів, є надзвичайно цінною», – наголосив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. 

У межах проєкту будуть реалізовані заходи з енергоефективності та у секторі твердих побутових відходів у Бахмуті (Донецька область), Мелітополі (Запорізька область), Ніжині (Чернігівська область), Новоград-Волинському (Житомирська область), Покрові (Дніпропетровська область), Пологах (Запорізька область), Василівці (Запорізька область), Володимир-Волинському (Волинська область).