Випуск №216 від 21 лютого 2022 року

View this email in your browser

20.02.2022 - 14.02     

Шановні колеги!

Верховна Рада ратифікувала Угоду між Україною та ЄС про спільний авіаційний простір

Ця Угода знімає бар’єри та дозволяє авіакомпаніям ЄС та України надавати необмежену кількість прямих рейсів між будь-якою точкою ЄС і будь-якою точкою України. Усе це сприятиме розширенню можливостей для вибору маршрутів та операторів, а також спонукатиме встановлювати більш конкурентні ціни для пасажирів.

Інтеграція України в Спільний авіаційний простір ЄС передбачає впровадження практично всіх авіаційних правил та стандартів ЄС у таких сферах, як безпека польотів, авіаційна безпека, управління повітряним рухом, економічне регулювання, захист прав споживачів та навколишнього середовища.

Після того, як Україна виконає всі вимоги і запровадить стандарти ЄС, українські перевізники зможуть виконувати рейси між державами-членами ЄС за умови, що рейс також обслуговує пункт в Україні. Наприклад, стане можливим рейс Київ – Копенгаген – Брюссель. Такі права також будуть надані перевізникам ЄС, які зможуть виконувати рейси в Україну та продовжувати подорож до будь-якої іншої країни. Наприклад, за маршрутом Брюссель – Київ – Тбілісі.


17.02.2022

68% українців підтримують вступ України до ЄС – це найвищий показник з 2013 року

Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» 16-17 лютого 2022 року.

Крім того, 62% підтримують вступ України до НАТО. За історію спостережень з 2014 року – це найвищий показник підтримки інтеграції України до НАТО.  Детальніше

17.02.2021

Україна, Велика Британія та Польща офіційно оголосили про створення нового тристороннього альянсу

«Тристоронній альянс буде посилювати економічну, торговельну та енергетичну співпрацю України, Польщі та Великої Британії. Він також сприятиме захисту України від російської агресії. Такий формат стане дієвою запорукою миру, безпеки і розвитку в Європі» – зазначив Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

У спільній заяві Міністра закордонних справ України, Державної секретарки Великої Британії та Міністра закордонних справ Республіки Польща зазначається, що кожна європейська держава вільна обирати або змінювати свої заходи безпеки, включаючи договори про союз, і що жодна держава не може розглядати будь-яку частину Європи як сферу свого впливу. Детальніше
17.02.2022Німеччина виділяє 150 млн євро фінансового кредиту для підтримки України

Про це наголосив Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц під час зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським у Києві.
Федеральний канцлер зазначив, що Німеччина підтримує Україну та її економіку багато років і продовжить надавати допомогу, зокрема заохочуючи німецьких інвесторів. Він оголосив про негайну виплату 150 млн євро з поточного незв’язаного фінансового кредиту та новий незв’язаний фінансовий кредит.

Президент України Володимир Зеленський і Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц обговорили економічну співпрацю та виклики в енергетичній сфері, питання «зеленого» переходу, декарбонізації. Детальніше
14.02.2022

Малі міста України отримають додаткові інвестиції в енергоефективні проєкти в рамках співпраці з NEFCO

Міжнародна фінансова організація NEFCO (Північна екологічна фінансова корпорація) та Міністерство розвитку громад та територій підписали Меморандум про співпрацю щодо енергоефективності та покращення ситуації з твердими побутовими відходами у малих та середніх містах і громадах України.

Бюджет Програми складатиметься з гранту Інвестиційної платформи сусідства Європейського Союзу (NIP) у розмірі 10 млн євро та кредитів муніципалітетам від NEFCO у розмірі 10 млн євро, технічної допомоги від Швеції та ЄС на впровадження проєктів, а також власних внесків міст. Детальніше
16.02.2022

Україна та Польща домовились про збільшення додаткових дозволів на вантажні автоперевезення

Стороні домовились обмінятись 20 000 додаткових дозволів вже наприкінці серпня цього року. Ще 10 000 дозволів сторони обміняються у листопаді цього року, за умови виконання спільного україно-польського плану з розвитку інфраструктури автомобільних міжнародних пунктів пропуску.

Спільна заява заступників міністрів інфраструктури України та Республіки Польща Мустафи-Масі Найєма та Рафала Вебера за результатами зустрічі 15 лютого 2022 року у Львові з питань міжнародних автомобільних перевезень – за посиланням.  
16.02.2022

 

Україна отримає 200 млн євро на розвиток міського громадського електротранспорту

Верховна Рада України ратифікувала фінансову угоду по проєкту «Міський громадський транспорт України ІІ» між Україною та Європейським інвестиційним банком. За це рішення проголосувало 298 народних депутатів України. 

У межах цієї угоди передбачено надання Україні позики в розмірі 200 млн євро на закупівлю нових автобусів, тролейбусів, трамваїв та вагонів метро для міст України. Також передбачається будівництво та модернізація трамвайних і тролейбусних ліній. Залучені кредитні кошти дадуть можливість містам розвивати електротранспортну інфраструктуру та маршрутну мережу в Україні. Детальніше
17.02.2022

Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про надання Україні макрофінансової допомоги у розмірі 1,2 млрд євро

Перший транш є безумовним і буде надано після набуття чинності Меморандуму про взаєморозуміння та Кредитної угоди щодо можливості надання Україні пільгових кредитних коштів. 

Надання другого траншу буде обумовлене прогресом, продемонстрованим Україною у реалізації узгоджених сторонами короткострокових заходів з впровадження структурних реформ у пріоритетних сферах: посилення економічної стійкості та стабільності, верховенство права та енергетика. Детальніше
21.02.2022 

 

Збройні сили України отримали від Естонії протитанкові ракетні комплекси «Джавелін»

18 лютого у Міжнародному аеропорту «Бориспіль» приземлився літак із черговою партією військово-технічної допомоги, цього разу від Естонської Республіки. 

Літак з вантажем зустріли заступник Міністра оборони України Володимир Гаврилов та Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Каймо Кууск. Каймо Кууск від імені всього естонського народу засвідчив підтримку Україні. Він також наголосив, що Естонська Республіка розглядає можливість надання додаткової допомоги Україні. Детальніше
18.01.2022

Спільне звернення Віцепремʼєр-міністерки Ольги Стефанішиної та Голови Представництва ЄС Матті Маасікаса

У 2021 році в Україні вуглецево-нейтральна генерація збільшилась до близько 70%

За підсумками 2021 року в енергетичному міксі України 69,7% припало на електроенергію, вироблену на електростанціях, що не мають вуглецевих викидів (СО2), а саме АЕС, ГЕС, ГАЕС та ВДЕ. Це на 6,1% більше, ніж у 2020 році. Водночас на стільки ж зменшилася частка теплової генерації (до 30,3%). Детальніше

Євроінтеграційні рішення Уряду за 16 лютого

Кабінет Міністрі України під час засідання ухвалив такі євроінтеграційні постанови:

  • «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо надання послуг особам, які постраждали від торгівлі людьми». Документ покликаний вдосконалити роботу 20 центрів, які функціонують в України для надання на безоплатній основі безпечного притулку та забезпечення реабілітації і реінтеграції осіб, які постраждали від торгівлі людьми.

  • «Про затвердження порядку ведення Реєстру об’єктів інфраструктури внутрішнього водного транспорту». Це рішення необхідне для реалізації положень Закону України «Про внутрішній водний транспорт», виконання завдань у сфері безпеки судноплавства, охорони навколишнього природного середовища, здійснення державного нагляду за безпекою судноплавства.

Детальніше
16.02.2022

Верховна Рада ухвалила Закон щодо розвитку систем накопичення енергії

При розробці документу були враховані основні принципи правового регулювання систем накопичення енергії в країнах ЄС. Його ухвалення забезпечить використання систем накопичення енергії, збалансує роботу енергосистеми, сприятиме синхронізації української енергосистеми з європейською ENTSO-Е, а також підвищить стабільність електропостачання для споживачів.

Законом передбачається створення нового учасника на ринку електричної енергії - оператора установки зберігання енергії та визначаються його права та обов’язки. Визначення терміну «зберігання енергії» приводиться у відповідність до Директиви ЄС.

Також врегульовується питання ліцензування діяльності зі зберігання енергії, можливість використання системи зберігання енергії споживачами, а також виробниками електричної енергії, зокрема, виробниками електричної енергії з відновлювальних джерел енергії. Детальніше
15.02.2022

За підтримки ЄС у Харкові відкрилося тимчасове представництво Дому Європи

Тимчасове представництво House of Europe (Дому Європи) у Харкові працюватиме до 5 червня 2022 року.

Тут можна отримати інформацію про грантові можливості від програмних менеджерів та випускників Дому Європи. Протягом лютого та березня у хабі також відбуватимуться культурні та освітні події: інтерактивні майстеркласи, кінопокази, концерти, та фінальна вечірка-сюрприз.

Програма хабу складатиметься з трьох частин. Перша триватиме з 17 лютого по 13 березня і об’єднає в собі 15 подій. Друга частина – індивідуальні консультації щодо грантових можливостей від House of Europe. Завершальною частиною стане фестиваль креативності, інновацій та підприємництва, який відбудеться 4-5 червня 2022 року. Програму фестивалю організатори анонсують у травні цього року.

Вхід на заходи — вільний за обов'язкової попередньої реєстрації. Детальна інформація про програму і форма для реєстрації на події за посиланням. 
17.02.2022

ЄС розгорне в Україні дорадчо-тренувальну військову місію

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба за підсумками засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС.

«Ми домовилися сьогодні, що Європейський Союз розгоргне в Україні дорадчо-тренувальну військову місію. Параметри цієї місії та час її розгортання ще будуть уточнюватися, але принципово рішення ухвалене», – заявив Дмитро Кулеба. 

Міністр підкреслив, що розгортання місії буде важливим політичним сигналом про збільшення присутності ЄС в Україні та початок співпраці у військовій сфері.
Детальніше
21.02.2022