Європарламент закликав створити спеціальний міжнародний трибунал для переслідування винних за воєнні злочини в Україні

19 травня Європейський парламент закликав ЄС підтримати створення спеціального міжнародного трибуналу за злочин агресії, вчинений проти України. Відповідне прохання міститься у резолюції про боротьбу з безкарністю за воєнні злочини в Україні, яка була проголосована у парламенті простим підняттям рук.

Про це повідомляє сайт Європарламенту.

В ухваленій резолюції депутати Європарламенту просять ЄС підтримати створення трибуналу для покарання винних за злочини в Україні, на які Міжнародний кримінальний суд (МКС) не має юрисдикції та наголошують, що цей трибунал має переслідувати російських лідерів, воєначальників та їхніх союзників. Ці розслідування та подальші судові переслідування мають також поширюватися на всіх військовослужбовців російських збройних сил та державних чиновників, причетних до воєнних злочинів.

Депутати Європарламенту закликали ЄС якомога швидше надати всі необхідні ресурси, а також адміністративну, слідчу та матеріально-технічну підтримку для створення трибуналу, оскільки існує загроза знищення доказів, пов’язаних із воєнними злочинами, через триваючі бойові дії.

Довідково

Згідно з повідомленням Європарламенту, такі звірства, як невибіркові обстріли міст і селищ, примусові депортації, використання заборонених боєприпасів, напади на цивільних осіб, страти та сексуальне насильство, є порушенням міжнародного гуманітарного права. 

 

Депутати Європарламенту висловили повну підтримку розслідування, проведеного прокурором МКС, і роботи Комісії з розслідування Управління Верховного комісара ООН з прав людини, а також незалежних організацій громадянського суспільства та органів влади України, які займаються збором доказів.