15 річниця закону про рівні права та можливості для жінок і чоловіків - що далі?

8 вересня виповнюється 15 років з моменту ухвалення Закону України про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Однак, досі існують виклики на шляху його реалізації. У брифінгу, присвяченому цим питанням, взяв участь заступник керівника служби Віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Каплун.

Закон став основоположним нормативно-правовим актом, спрямованим на ліквідацію дискримінації за ознакою статі. Він дозволив закласти основи впровадження єдиної державної політики забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Це свідчить про вихід української держави й громадянського суспільства на європейський і світовий рівень розв’язання гендерних проблем.

«У демократичному світі немає місця привілеям чи обмеженням за ознаками раси, кольору шкіри, статі, етнічного походження або іншими. Однак, часто трапляються випадки дискримінації, з якими потрібно відчайдушно та щоденно боротися. Сьогодні координація гендерної політики закріплена на найбільш високому політичному рівні — Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Урядової уповноваженої з гендерної політики, питання також має високу підтримку Олени Зеленської, керівництва Верховної Ради України та інших», – наголосив Дмитро Каплун.

Під час заходу заступниця Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Ольга Ревук відзначила, що Мінсоцполітики, як спеціально уповноважений орган з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, працює над тим, аби питання гендерної рівності  було у фокусі всіх  органів влади. Це допоможе скоротити гендерну нерівність в усіх сферах суспільства.

Подальше впровадження Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» забезпечить просування гендерної рівності в українському суспільстві відповідно до «Цілей сталого розвитку України на період до 2030 року».

Подивитись онлайн-трансляцію заходу за посиланням.

Довідково

У брифінгу взяли участь Катерина Левченко, Урядова уповноважена з питань гендерної політики, Марина Бардіна, народний депутат України, голова підкомітету з питань дотримання Україною міжнародних зобов’язань у сфері захисту прав людини та гендерної політики Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, Сергій Кислиця, Постійний Представник України при ООН, Олена Суслова, Голова громадської організації Інформаційний консультативний жіночий центр, Алла Чигрин, заступник керівника секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин, Дмитро Каплун, заступник керівника служби Віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Елла Ламах, голова ГО «Центр розвитку демократії».