30 жовтня Віцепрем'єрка Ольга Стефанішина відкриє фотовиставку з нагоди 20-ї річниці прийняття Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека»

30 жовтня Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина відкриватиме фотовиставку «Жінки, мир, безпека» з нагоди 20-ї річниці прийняття Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» за участі Міністра Марини Лазебної, Посла Швеції, Преставниці ООН Жінки в Україні, Уповноваженої з питань ґендерної політики та представниць Українського жіночого ветеранського руху, центральних органів виконавчої влади, міжнародних та громадських організацій.

Дата та час проведення:  30 жовтня 2020 року 14:00-15:00.

Місце проведення: Клуб Кабінету Міністрів, вул. Інститутська, 7, м. Київ.

Акредитація за формою: https://bit.ly/2HLttxq чи за номером тел: 097 673 68 75 Руслана.

*У зв’язку з карантинними заходами кількість місць обмежена.

Довідково

Резолюція РБ ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» прийнята Радою Безпеки ООН 31 жовтня 2000 року як відповідь на серйозні виклики і проблеми, пов’язані із участю жінок і процесах становлення миру, а також подолання наслідків збройних конфліктів.  Основними напрямами Резолюції 1325 та її сестринських резолюцій, які доповнюють та розкривають порядок денний «Жінки, мир, безпека» є:

Участь – повна і рівноправна участь жінок та чоловіків на всіх рівнях прийняття рішень, включно з участю у мирних переговорах, зокрема в діяльності миробудування, реінтеграції та примирення на місцевому рівні; участь у виборах (як кандидатів, так і виборців), у  суспільно-політичній сфері;

Попередження/ запобігання конфліктам – участь жінок у запобіганні виникнення, поширення і відновлення насильницьких конфліктів, а також усунення першопричин, зокрема необхідність домагатися роззброєння, знеохочення попиту, який сприяє всім формам експлуатації осіб, особливо жінок і дітей; підтримка місцевих жіночих мирних ініціатив та процесів вирішення конфліктів;

Захист – захист прав і потреб жінок і дівчат в умовах конфліктів і після закінчення конфліктів, запобігання насильству над жінками.

Відновлення – забезпечення задоволення особливих потреб жінок та дівчат та приділення уваги уразливим категоріям жінок. 

20-ти річчя Резолюції РБ ООН 1325 є значущою подією, яка відзначається в усьому світі. В Україні силами міжнародних (ООН Жінки) та громадських організацій (Український жіночий фонд) планується проведення інформаційно-комунікаційних кампаній для привернення уваги до питань, які піднімаються в Резолюції.