4 українських міста отримали європейські нагороди

Київ, Вінниця, Рівне та Полтава отримали європейські нагороди для міст та муніципалітетів за просування європейських цінностей у конкурсі Приз Європи. Конкурс заснований Парламентською Асамблеєю Ради Європи (ПАРЄ).

Вінниця отримала Почесну відзнаку,  Київ та Рівне – Почесний прапор, а Полтава – Європейський диплом.

Найвищою нагородою є Приз Європи, переможця у цій категорії оголосять влітку. Однак, щоб отримати цю нагороду, місто-кандидат має спершу отримати нагороди нижчого рівня, демонструючи сталість європейських цінностей. Отримавши цього року Почесну відзнаку,  Вінниця впритул наблизилася до найвищої європейської нагороди – Призу Європи.

Приз Європи можуть отримати міста та муніципалітети, що сповідують європейські цінності, беруть участь у партнерських проєктах, обмінах в галузі освіти, культури та спорту, організовують європейські заходи, є членами організацій муніципалітетів або місцевих органів влади, а також підтримують ініціативи солідарності.

Довідково 

Приз Європи був заснований в 1955 році ПАРЄ у Страсбурзі. Щороку у конкурсі беруть участь муніципалітети 47 держав-членів Європи, незалежно від розміру їхньої території та кількісті населення.