Аудит безпеки доріг дозволить запобігти людським втратам від ДТП, – Владислав Криклій

17 жовтня 2019 року, Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління безпекою автомобільних доріг». Про це повідомляє  прес-служба Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій подякував народним депутатам України за увагу до питань безпеки: «Через недоліки об’єктів дорожньої інфраструктури маємо значні людські та матеріальні втрати від ДТП. Аудит безпеки автомобільних доріг буде обов’язковим на міжнародних та національних автомобільних дорогах. Він здійснюватиметься на всіх стадіях - від проектування до введення в експлуатацію дороги. Це дозволить проектувати та будувати безпечні дороги та зменшити кількість соціальних та матеріальних втрат від ДТП. Ми прагнемо європейського рівня безпеки в Україні».

Закон імплементує положення Директиви 2008/96/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 19.11.2008 р. «Про управління безпекою дорожньої інфраструктури».

Важливим є визначення у правовому полі аудиту безпеки автомобільних доріг як незалежного, системного, технічного та детального оцінювання впливу проектних рішень на безпеку автомобільних доріг, що здійснюється на усіх стадіях проектування та на стадії введення в експлуатацію автомобільної дороги.

Перевірка безпеки проводитиметься не рідше ніж раз на 3 роки.

Порядок проведення аудиту безпеки автомобільних доріг визначатиме Мінінфраструктури.

Обов’язковий аудит розпочнеться з 2021 року для міжнародних доріг та з 2022 року – для національних. Цей час потрібен, щоб підготувати кваліфікованих аудиторів.

Створюється система підготовки аудиторів, встановлюються вимоги до них. Сертифікація здійснюватиметься суб’єктами, які акредитовані у відповідній сфері згідно із Законом України «Про акредитацію органів з оцінки відповідності».

До моменту запровадження обов’язкового аудиту перевірку безпеки автомобільних доріг зможуть здійснювати особи, що мають сертифікат на право проведення аудиту безпеки автомобільних доріг, чинний в країнах-членах Європейського Союзу.

Що дає запровадження аудиту безпеки доріг:

- проектування безпечних доріг та попередження місць концентрації ДТП;

- впровадження досконалих стандартів та процедур безпеки доріг;

- зменшення соціальних та матеріальних втрат від ДТП.

Прийняття закону сприятиме інтегруванню автомобільних доріг загального користування України в міжнародну мережу автомобільних доріг з високим рівнем безпеки дорожньої інфраструктури.​