Австрія виділить 800 тис євро на допомогу малому і середньому бізнесу в об’єднаних громадах

Австрія виділить 800 тисяч євро на проекти, які допомагають реформі децентралізації в Україні. Зокрема, у цьому році передбачено кошти на спеціальну програму допомоги Одеській та Чернівецькій областям. 

Про це повідомила Посол Австрії в Україні Герміне Поппеллер в інтерв’ю для одного з українських видань. За її словами Австрія підтримає менші проекти в селах, допоможе малому бізнесу або створенню кооперативів, з яких всі отримають прибуток. 

“Я бачила один такий приклад – недалеко від Чернівців створили невеличкий кооператив молочної продукції і виготовляють сир. Інший підприємець у тому ж селі заснував “бджолиний готель”. Тобто, у нього багато бджіл, він продає мед. А також обладнав спеціальні кабінки, де люди можуть відпочити годинку-дві в оточенні бджіл. Мабуть, це дуже добре для здоров’я, такий собі приклад еко-туризму”, – поділилась пані Посол.

Герміне Поппеллер додала, що невеличкі проекти відкриваються один за одним, і люди бачать можливість залишитися там, отримувати додатковий дохід. Це своєю чергою зміцнює місцеві громади і допомагає децентралізації.

"На цю програму із такими маленькими проектами виділено 800 тисяч євро", – повідомила вона.

Раніше повідомлялося, що 2019 рік оголосили Роком української культури в Австрії. Протягом року посольство України в Австрії та Український інститут організують низку культурних заходів по всій країні.