Австрійська компанія модернізує гідроагрегати ДніпроГЕСу

Компанія "Укргідроенерго" інвестує 62 млн євро в реконструкцію і модернізацію найстарішої української гідроелектростанції ДніпроГЕС (Запоріжжя).

Як повідомили в прес-службі відомства, роботи почалися в серпні минулого року і триватимуть в цьому. Згідно з проектом,  на ГЕС модернізують три гідроагрегати. Це завдання будуть виконувати фахівці компанії ANDRITZ HYDRO (Австрія).

Модернізовані гідроагрегати будуть вводити в експлуатацію поетапно, до жовтня 2021 року. 

В результаті реконструкції сумарна потужність агрегатів ГЕС збільшиться на 30 МВт. 

Також, торік компанія завершила роботи з реконструкції  двох гідроагрегатів Канівської ГЕС, що, в свою чергу, дозволило на 15% збільшити робочу потужність гідроагрегатів та на 1,4% станції загалом. Втім, на цьому оновлення основних фондів станції не завершується. Наразі на Канівській ГЕС триває реконструкція двох блоків на загальну суму 1,7 млрд грн в межах позики ЄБРР та ЄІБ. В результаті  реконструкції загальний приріст потужності станції складе 12%.

Довідково:
Дніпровська ГЕС - це перша ГЕС, побудована на річці Дніпро, і п'ята (передостання) ступінь Дніпровського каскаду гідроелектростанцій. Встановлена ​​потужність станції на 2018 рік складає 1553,8 МВт. Дніпровська ГЕС складається з двох електростанцій: Дніпровської ГЕС-1 і Дніпровської ГЕС-2. Вони утворюють єдиний комплекс гідротехнічних споруд, розташованих під одною греблею. На Дніпровській ГЕС-1 встановлено 10 гідроагрегатів. На Дніпровській ГЕС-2 встановлено 8 гідроагрегатів.

Оригінал новини читайте за посиланням.