Автобус українського виробництва продаватимуть в ЄС

Українська компанія "Еталон" підписала дилерську угоду про постачання туристичних автобусів Еталон А084 до Польщі.

Як повідомив президент корпорації Володимир Бутко виданню "Центр транспортных стратегий", наразі автобус А084 "Тюльпан" проходить сертифікацію, після чого автобуси також планують продавати в інші країни східної Європи — Болгарію, Словаччину, Румунію, Литву, Латвію і Естонію.

За словами Володимира Бутка, протягом цього року у Польщу планують поставити не менше 50 автобусів.

"Ми розробили міжміський автобус, що відповідає стандарту Євро-6. Ми вже рік його сертифікуємо в Іспанії. Ми пройшли практично всі випробування,та приблизно в квітні ми повинні отримати сертифікат на автобус", - розповів він.

Довідково:

Автобус А084 "Тюльпан" - нова розробка Чернігівського автозаводу. Автобус може використовуватися для туристичних поїздок і регулярних міжміських рейсів. Кузов - власна розробка філії "НДІ автомобілебудування" ТОВ "Чернігівський автозавод". Шасі - DAF LF. Автобус оснащений 4,5 літровим турбодизельним двигуном PACCAR PX-5 потужністю 213 к. с. і механічною 6-ступінчастою коробкою передач ZF. Довжина автобуса - 10 метрів, в салоні - 37 посадкових місць.

Чернігівський автозавод - одне з наймолодших українських автобусобудівних підприємств України, знаходиться в місті Чернігів. Заснований у 2003 році на базі підприємства "Чернігівавтодеталь".  Входить в корпорацію "Еталон". Перший автобус з конвеєра ЧАЗа зійшов 19 вересня 2003 року. 

Раніше повідомлялося, що в межах проекту ЄІБ у великих містах України оновлять громадський транспорт.