Безмитні квоти на експорт м‘яса птиці до ЄС з наступного року збільшаться до 70 тис тонн

Кабінет Міністрів України 23 жовтня схвалив подання на ратифікацію Верховною Радою змін до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, які передбачають, що безмитні квоти на експорт м‘яса птиці до ЄС з наступного року збільшаться з 20 до 70 тис тонн. 

«Цим рішенням ми знаходимо новий баланс у торгівлі з ЄС за конкретними позиціями. Але це важливо не лише щодо м‘яса птиці. Баланс потрібен і в торгівлі іншими товарами. Наша торгівля з ЄС має не лише зростати, але і бути збалансованою за усіма позиціями», - прокоментував рішення Уряду віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба.

За його словами, укладення угоди є доказом того, що торговельні відносини із ЄС розвиваються динамічно, а сторони готові оновлювати Угоду, коли змінюється попит.  Коли Угода про асоціацію лише розроблялася, за основу були взяті актуальні на той час показники структури торгівлі 2007-2009 років. Але ж з того часу і в ЄС, і в Україні структура економік суттєво змінилася. Саме тому успіх кейсу із розширенням квот на м’ясо птиці такий важливий. Він відкриває шлях до більш комплексного перегляду преференційних умов торгівлі.

«Цей кейс показав, що сторони не повинні чекати 2021 року для оновлення Угоди. Вже цього року ми будемо про це говорити під час засідань спільних інституцій. Позиція Уряду незмінна: ми маємо підтримувати українських експортерів, збільшувати кількість експортерів за конкретними позиціями і зрештою привести Угоду про асоціацію у відповідність до реального потенціалу торгівлі та стратегічних амбіцій асоціації України з ЄС», - підкреслив Дмитро Кулеба.