Більше безвізу для України, - Ольга Стефанішина про нові перспективи у сфері євроінтеграції

Про це повідомила Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина у інтерв’ю для «1+1». Вона підкреслила, що передусім йдеться про «промисловий», «продовольчий» та «авіаційний безвізи».

Ці питання є пріоритетними в рамках Саміту Україна-ЄС, порядок денний якого має бути насичений важливими питаннями для бізнесу. 

«Насамперед це – "промисловий безвіз", який забезпечить вільний рух нашої продукції до ринку ЄС, адже вже зараз наша продукція виробляється і розміщується на основі європейських правил» – розповіла Ольга Стефанішина.

Стефанішина 1

Фото: ТСН, «1+1»

Окремим пріоритетом вона виділила «продовольчий безвіз». Це пов'язано із тим, що Україна Україна вже адаптувала своє законодавство (до європейського - ред.) щодо якості та безпечності продукції.

«Тому Україна заслуговує, щоб для цих видів продукції ми теж мали безвіз. На щастя, Угода вже це передбачає. Ми вважаємо, що цей процес трошки повільний, ми хочемо на Саміті закріпити політично, що сторони мають ухвалювати рішення про відкриття ринків для окремої продовольчої продукції швидко» – зазначила Віцепрем’єрка.

Стефанішина певна, що до Саміту вдасться розблокувати питання щодо підписання Угоди про спільний авіаційний простір.

«Угода про спільний авіаційний простір створює можливість для інтеграції українських невеличких і більших авіакомпаній у ринок внутрішніх авіаперевезень всередині ЄС, так і європейські компанії зможуть розгортати свої потужності на внутрішні авіаперевезення в Україні. Це означає підвищення конкурентності, підвищення прозорості ринку, зменшення вартості перельотів і, скажімо так, це дуже сильно наближає нас до того, щоб прокинувшись зранку ви могли полетіти в будь-яку країну Європи або в будь-яке містечко без бар’єрів, без додаткових документів і фактично кількість напрямків, які будуть відкриватися для перельотів після підписання Угоди вона буде збільшуватися» – пояснила Віцепрем'єрка.

Крім цього, Україна хоче оновити діалог з ЄС в сфері юстиції, свободи і безпеки. За словами Ольги Стефанішиної, Україна дуже багато робить в напрямі боротьби з кібербезпекою, боротьбі з пропагандою, інформаційними атакам. Відтак, тут багато простору для співробітництва.