Бізнес закликають долучитися до обговорення законопроекту про ветеринарну медицину

Представники бізнесу мають долучитися до обговорення збалансованої редакції проекту рамкового закону "Про ветеринарну медицину". Вона вже напрацьована спеціалістами і оприлюднена для максимально широкого обговорення професійною спільнотою.

Про це заявив Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа.

Майбутній законодавчий акт має запровадити нові підходи та додаткові вимоги до здоров’я і благополуччя тварин. Їхня імплементація дозволить українським виробникам розширити ринки збуту своєї продукції та гарантувати її безпечність.

ветеринарна медицина

"З ухваленням законопроекту Україна імплементує європейські норми щодо благополуччя сільськогосподарських тварин, як це передбачено Угодою про асоціацію з ЄС", — зазначили у Держпродспоживслужбі.

Дотримання європейських стандартів благополуччя тварин передбачає  забезпечення належних умов їхнього утримання, систематичного догляду, годування, запобігання хворобам, гуманного поводження, у тому числі під час забою.

"А це зі свого бокуу є викликом для українського тваринництва, бо такі стандарти потребують додаткових капіталовкладень", — підкреслив Володимир Лапа.

За його словами, нині тривають обговорення щодо перехідних періодів та технічних деталей законопроекту.

Нагадаємо, в Україні почали видавати електронні ветеринарні сертифікати.

Підготовлено за матеріалами Держпродспоживслужби. Оригінал статті читайте за посиланням