Центробанки Польщі та Литви допоможуть Національному банку України виконати Угоду про асоціацію

9 березня відбулося відкриття проєкту Європейського Союзу Twinning для Національного банку України, який реалізовуватиметься партнерами з Національного банку Польщі та Банку Литви.

Про це повідомляє пресслужба Нацбанку. 

«Ми впевнені в тому, що проєкт Twinning, який передбачає обмін сучасним досвідом між центральними банками, допоможе активізувати наближення України до практики Європейського Союзу в сфері банківської діяльності та платіжних систем і надалі сприятиме посиленню міжнародної позиції Національного банку України», – зауважила Клое Алліо, керівник відділу фінансів, контрактів та аудиту Представництва ЄС в Україні.

Мета проєкту – сприяння макроекономічній стабільності України шляхом інституційного посилення Національного банку та побудови надійної банківської системи і платіжної інфраструктури, а також допомога НБУ у впровадженні Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Проєкт фінансується коштами Європейського Союзу на суму 1 млн євро, а період його реалізації – з 1 жовтня 2020 року до 30 червня 2022 року. До впровадження проєкту будуть залучені експерти з Національного банку Польщі, Банку Литви, а також п’яти інших центральних банків держав-членів ЄС.

Проєкт Twinning має чотири напрями: розвиток підходів до банківського нагляду; впровадження системи миттєвих платежів; удосконалення стратегічного планування в центральному банку; вдосконалення процесу європейської інтеграції та міжнародного співробітництва центрального банку.

«Це довгостроковий та надзвичайно амбітний проєкт для України, і ми як центральний банк докладаємо максимум зусиль для успішної імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Без сумніву, проєкт Twinning, який ми розпочали з нашими європейськими партнерами, стане ефективним інструментом для розвитку нашого інституційного потенціалу, зміцнення банківської системи України та впровадження інноваційних фінансових технологій. Це ще один важливий крок, який ми робимо на шляху інтеграції Національного банку України до європейської спільноти центробанків», – наголосив заступник Голови НБУ Дмитро Сологуб.

Довідково

Twinning – це інструмент Європейського Союзу, створений для інституційної співпраці органів державної влади держав-членів ЄС та держав-бенефіціарів або партнерів.