Чехія надасть Україні понад мільйон євро на модернізацію системи освіти

Україна отримає 1 млн 200 тис євро допомоги від Уряду Чеської Республіки на модернізацію освітньої системи. Кошти надходитимуть рівними частинами, по 400 тис євро, упродовж трьох років (2019-2021).

Відповідний Меморандум уклали Міністерство освіти України та Чеська агенція розвитку.  

освіта   

Частину коштів спрямують на технічну підтримку органів влади в межах реформи освітньої системи.

"У межах першого напряму планується надати технічну допомогу МОН та іншим установам – Інституту освітньої аналітики, Держслужбі якості освіти, НАЗЯВО та/або Інституту модернізації змісту освіти. У підсумку відповідні фахівці мають отримати знання, які допоможуть впроваджувати освітні реформи, зокрема, з врахуванням кращих практик ЄС", — зазначили в МОН.

Другий компонент передбачає міжуніверситетську співпрацю між чеськими та українськими вишами. Йдеться про регіональні ЗВО та заклади, які безпосередньо постраждали від конфлікту на Сході України та окупації Криму. Завдяки цьому українські виші мають створити та/або вдосконалити свої системи внутрішнього забезпечення якості освіти відповідно до Стандартів та рекомендацій Європейського простору вищої освіти (ESG).

"Мета третього напряму – підвищити якість освітніх послуг в переміщених ЗВО та включити в навчальний процес внутрішньо переміщених осіб. Для цього надаватиметься матеріальна, технічна та експертна підтримка. Зокрема, акцент робитиметься на розвиток необхідної інфраструктури", — додали в Міністерстві.

Частина компонентів стане продовженням допомоги, яку Уряд Чехії надавав Україні в 2015-2018 роках. Її загальний бюджет склав 1,5 млн євро.

"Сподіваємося, що новий етап буде таким же плідним та ефективним, як і попередній. В його межах ми змогли реалізувати 8 проектів, завдяки яким, наприклад, переміщені заклади отримали нову техніку, були відремонтовані приміщення. Наші фахівці також одержали важливий досвід щодо стандартів та якості освіти, впровадження інклюзії, підготовки до дослідження PISA, створення освітньої аналітики тощо. Не менш важливими стали й проекти співпраці між регіональними університетами для покращення їх управлінської спроможності, міжнародної мобільності та академічної незалежності", – зазначила очільниця Міністерства освіти і науки України Лілія Гриневич.

Нагадаємо, Україна за кошти Євросоюзу реформує та модернізує професійно-технічну освіту.

Підготовлено за матеріалами Міністерства освіти і науки України. Оригінал статті читайте за посиланням

 

 

Рубрика: