Чехія розпочала головування в Раді ЄС

Сьогодні, 1 липня Чеська Республіка розпочинає піврічне головування у Раді Європейського Союзу.

Чехія переймає головування у Франції, а за нею в січні 2023 року – Швеція. Разом вони утворюють теперішнє президентське тріо, яке встановлює довгострокові цілі та спільну програму на 18 місяців, але кожна країна також має свої пріоритети.

Відтак Чеська Республіка планує зосередитися на п'яти галузях:

  • Управління кризою біженців та повоєнним відновленням України;
  • Енергетична безпека;
  • Зміцнення обороноздатності Європи та безпеки кіберпростору;
  • Стратегічна стійкість європейської економіки;
  • Стійкість демократичних інститутів.

У повідомленні йдеться, що

«після початку військової агресії росії проти України чеське головування підтримуватиме зусилля ЄС із захисту суверенітету та територіальної цілісності України, використовуючи всі інструменти та програми, запропоновані ЄС, включаючи посилення санкцій. Політична та військова підтримка України з боку ЄС та його держав-членів є нашим життєво важливим інтересом для забезпечення безпеки в Європі.

Російська агресія спричинила найбільшу кризу біженців з часів Другої світової війни. ЄС має вжити всіх заходів, щоб якнайкраще впоратися з безпрецедентною хвилею біженців, зокрема жінок і дітей із постраждалої від війни України. Це вимагатиме мобілізації всіх наявних ресурсів і досвіду, а також їх скоординованого використання.

Чеське головування спиратиметься на принципи солідарності, ефективності та гнучкості у цій сфері. У співпраці з Європейською Комісією ми працюватимемо над гнучкими переказами коштів і створенням необхідних структур для допомоги найбільш постраждалим державам-членам, організаціям і громадянському сектору. Пріоритетом буде захист дітей та забезпечення їхнього доступу до освіти. Для можливості жінок робити вклад у ринок праці потрібно гарантувати достатній потенціал дошкільної та позашкільної освіти. Також важливим пріоритетом буде координація у забезпеченні охорони здоров’я. Чеське головування приділятиме увагу ефективній європейській співпраці та солідарності, щоб довгострокова інтеграція біженців у суспільства держав-членів була успішною.

Ще одним важливим завданням чеського головування буде післявоєнна відбудова України, зосереджена на відновленні критичної інфраструктури, забезпеченні основних послуг, зміцненні стійкості та економічному відновленні та стабільності в Україні. Міцна співпраця ЄС з Україною та забезпечення необхідних фінансових ресурсів у всьому вільному світі будуть мати вирішальне значення».

Детальніше про пріоритети Чехії під час головування у Раді ЄС  –  за посиланням.