Через вибори президента Росії в Криму ЄС додав до санкційного списку 5 осіб

Рада ЄС додала п’ять людей до списку осіб, на які поширюються обмежувальні заходи у відповідь на дії, що підривають чи загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України. Про це повідомляє Представництво ЄС в Україні.

"Їх внесено до санкційного списку через їхню залученість до організації президентських виборів у Росії на території незаконно анексованого Криму та міста Севастополь, які відбулися 18 березня 2018 року. Ці особи активно надавали підтримку та впроваджували політику, що підриває територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України; вони займають відповідальні посади у виборчих комісіях Криму та Севастополя. Такі заходи стосуються заборони на в’їзд та замороження активів", - йдеться у повідомленні.

Через це рішення список осіб, на які поширюються санкції, зріс до 155 людей. Також у рамках поточного санкційного режиму Євросоюз заморозив активи 38 організацій.

Відповідні законодавчі акти, що також містять імена вищезазначених осіб, доступні в Офіційному журналі ЄС від 14 травня.

Інші заходи Євросоюзу у відповідь на кризу в Україні стосуються:

економічних санкцій щодо конкретних секторів російської економіки (чинних до 31 липня 2018 року);

обмежувальних заходів у відповідь на незаконну анексію Криму та міста Севастополь, які застосовуються лише до території Криму та міста Севастополь (чинних до 23 червня 2018 року).

Раніше повідомлялося, що Рада Європейського Союзу продовжила санкції за порушення суверенітету України.