Чернівецька область більш ніж вдвічі збільшила експорт до країн ЄС

У січні-червні 2018 року обсяг експорту товарів з Чернівецької області становив 97,3 млн дол США і зріс порівняно з відповідним періодом 2017 року на 78,0%, імпорту – 61,6 млн дол США (зріс на 15,4%). Відповідно зовнішньоторговельний баланс області є позитивним і становить 35,7 млн дол США. Повідомляє веб-сайт Чернівецької ОДА.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 74,1 млн дол США (76,1% від загального експорту області) та зріс порівняно з відповідним періодом минулого року в 2,1 рази.

Збільшення експорту товарів відбулося за рахунок зростання обсягу продажів продуктів рослинного походження, машин, обладнання та механізмів; електротехнічного обладнання, деревини та виробів з деревини, готових харчових продуктів, текстильних матеріалів та текстильних виробів, недорогоцінних металів та виробів з них, а також меблів.

Обсяг імпорту товарів з ЄС становив 38,5 млн дол США (62,6% від загального імпорту області), що на 32,1% більше, ніж у відповідному періоді минулого року. 

Крім того, збільшився експорт послуг з переробки матеріальних ресурсів (у 2 рази), послуг у сфері телекомунікації, комп’ютерних та інформаційних послуг (на 63,4%), транспортних послуг (на 26,7%), послуг, пов’язаних з подорожами (на 26,5%).