Четверо з п’яти українців розглядають зміни клімату як серйозну загрозу для України

За даними соцопитування, забруднення водойм, повітря, довкілля побутовими відходами та вирубка лісів є ключовими екологічними проблеми України. 27 лютого за підтримки Євросоюзу відбувся форум, на якому 70 молодих лідерів та представників місцевої влади обговорили найактуальніші кліматичні питання та спробували знайти шляхи їх вирішення.

Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні.

За даними соціологічного опитування з екологічної тематики, проведеного ПРООН у 2019-2020 роках, забруднення водойм, повітря, довкілля побутовими відходами та вирубка лісів розглядаються в якості ключових екологічних проблем України. Четверо з п’яти українців розглядають зміни клімату як серйозну загрозу для України, а один з п'яти громадян вважає цю проблему важливішою порівняно з іншими екологічними проблемами. 

"Зміна клімату є одним з найскладніших викликів ХХІ сторіччя і вимагає негайних дій - як колективних, так й індивідуальних. Європейський Союз поставив собі за мету стати вуглецево-нейтральним до 2050 року і підтримує країни Східного партнерства у реалізації Паризької кліматичної угоди та вдосконаленні кліматичних політик і законодавства. Наша спільна мета – зменшити вплив кліматичних змін на життя громадян та зробити їх більш стійкими до них», - зазначив член Групи Європейської Комісії з підтримки України Кшиштоф Герульський.

 

Форум було проведено в рамках проєкту EU4Climate, який фінансується Європейським Союзом та впроваджується Програмою розвитку ООН, у співпраці з громадською організацією «Центр громадських комунікацій», Українською кліматичною мережею, Асоціацією міст України та Комітетом Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування.

Довідково. Проект EU4Climate має на меті сприяння пом'якшенню та адаптації до змін клімату, а також розвитку низьковуглецевої і стійкої до кліматичних змін економіки відповідно до Паризької угоди у Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні. Проект забезпечить застосування різноманітних підходів до пом'якшення та адаптації до змін клімату заради досягнення скорочення викидів парникових газів та більш ефективної боротьби з наслідками кліматичних змін.

Нагадаємо, що Україна хоче взяти участь у Зеленій угоді ЄС і разом з Євросоюзом боротися з наслідками змін клімату. Як зазначав віцепрем’єр Дмитро Кулеба, Україна має стати невід’ємною частиною Європейської зеленої угоди у рамках стратегії економічного розвитку, задля підвищення безпеки та створення нових можливостей для українського бізнесу.