Чотири євроклуби з Дніпропетровщини перемогли у конкурсі проектів від Євросоюзу

Чотири євроклуби з Дніпропетровщини перемогли у конкурсі проектів від Євросоюзу.

Як повідомили у прес-службі Дніпропетровської облдержадміністрації, всі вони отримають кошти на втілення ідеї, відвідають Форум мереж ЄС та європейське представництво у Києві. Загалом Представництво ЄС в Україні визначило 20 переможців конкурсу проектів від євроклубів, які діють на базі навчальних закладів.

"Це вже третій конкурс проектів серед євроклубів України, ініційований ЄС. У 2018-му його присвятили темі "Як рух України до ЄС змінює нашу країну". Загалом на конкурс учасники подали 86 проектів, які спрямовані на популяризацію європейських цінностей", – повідомили в Дніпропетровській ОДА.

Серед переможців, зокрема, дніпровський клуб "Європейський вектор", що діє при Міжрегіональному вищому професійному училищі поліграфії та інформаційних технологій. Проект передбачає проведення низки освітніх та психологічних тренінгів для учнівської молоді. Вони спрямовані на формування європейських цінностей, толерантності та подолання соціальних конфліктів. Також у програмі – навчання медіаграмотності.

Серед призерів – і нікопольський євроклуб "СКІФ", який переміг із проектом  "Календар свят ЄС". Клуб "Євро.ua" селища Черкаське здобув перемогу з проектом "Європа - це наш спільний дім". Євроклуб "Європейська єдність" із Кам`янського переміг з ініціативою "Європейська спадщина нашого міста – відкрий по-новому!".

Втілити проекти переможці мають до 1 вересня. 

Довідково:

Перші українські євроклуби були створені в 1995 році за прикладом подібних організацій в Європі та Росії. В державах-членах Європейського Союзу та країнах-кандидатах євроклуби відігравали роль одного з важливих джерел інформації та поширення спільних європейських цінностей серед молоді.

Українські євроклуби поширюють свою діяльність як на школярів, так і на студентську молодь. Основне завдання полягає в інформуванні й вихованні молодих людей в дусі спільних європейських цінностей, сприяючи встановленню партнерських стосунків із європейськими молодіжними неурядовими організаціями, підтримуючи курс України на інтеграцію в європейські структури.

Євроклуби створюються при середніх школах, університетах, молодіжних та дитячих громадських організаціях, серед працюючої молоді переважним чином як неформальні об’єднання. Проте певна їх частина реєструється згідно з українським законодавством як неурядові неприбуткові організації.

Конкурс проводиться Представництвом Європейського Союзу в Україні. Партнери проекту - Міністерство освіти і науки та Міністерство молоді та спорту України.

Детальніше про конкурс читайте за посиланням.