Цьогоріч ЦНАПи надали понад 8 млн послуг

В Україні створено 796 нових центрів надання адміністративних послуг (ЦНАПів). За перші півроку вони надали понад 8 млн 300 тис. послуг. У 2019 році запрацювало 18 нових ЦНАПів. Про це повідомляє прес-служба Міністрства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.

Наразі є Центри, у яких надається найбільший перелік послуг – до 500. Найпотужніші ЦНАПи у Києві, Харкові і Вінниці, які щодня можуть надавати від 3,7 тис до 5,8 тис послуг, у тому числі через територіальні підрозділи.

За підтримки естонського проекту EGOV4UKRAINE у ЦНАПах впроваджується сучасна інформаційна система «Вулик». Систему до кінця 2020 року запровадять у понад 400 ЦНАПах по всій Україні. «Вулик» відрізняється від аналогів доступом до публічних реєстрів та обміну даних в онлайн-режимі через систему «Трембіта». Це дозволить прискорити процес надання адміністративних послуг для громадян та юридичних осіб у 10 разів.

Нагадаємо, Мінрегіон спільно з Програмою «U-LEAD з Європою» розробив нові Стандарти для надання якісних адмінпослуг, які передбачають вимоги як до приміщень (прозорий офіс), так і щодо доступності. Зокрема, прописані рекомендації від вибору місця розташування до алгоритму налаштування роботи, переліку послуг та підбору персоналу. Головні цілі – 30-хвилинна доступність, швидкість обслуговування та висока якість сервісу.