Цьогорічні вибори – це тест на демократію не тільки для України, а й для всього ЄС, – Міністр закордонних справ Чеської Республіки у Києві

Pік виборів в Україні – надзвичайно відповідальний період не тільки для українців, а й для європейців також. Це своєрідний тест на демократію та прозорість на всьому європейському континенті. Про це заявив Міністр закордонних справ Чеської Республіки Томаш Петршічек на зустрічі з Віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе під час свого робочого візиту до України.

"Для Чехії Україна є невід’ємною частиною великої європейської родини. Вирішальний виборчий рік у вашій державі матиме великий вплив на розвиток відносин як у двосторонньому, так і у багатосторонньому форматі", – наголосив Томаш Петршічек.

"Чехія є дуже важливим партнером для України в регіоні Центральної та Східної Європи. Ми високо цінуємо підтримку та допомогу, яку надає чеський Уряд Україні у наших зусиллях, спрямованих на реалізацію європейської та євроатлантичної інтеграції", – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

"Україна розраховує на подальшу підтримку Чеської Республіки щодо нових ініціатив, які зафіксовано результатами 20-го саміту Україна-ЄС та 5-го засідання Ради Асоціації Україна-ЄС", - додала Віце-прем’єр-міністр.

Під час зустрічі сторони також обговорили співпрацю по лінії НАТО та ЄС, прогрес у впровадженні реформ в Україні, активізацію двостороннього військово-технічного співробітництва, перспективи пожвавлення торговельно-економічної співпраці, а також гуманітарну допомогу дітям зі Сходу України.

"Ми вітаємо ті кроки, які реалізував український Уряд у напрямі формування нового сучасного, демократичного суспільства, маю на увазі впровадження реформ та ухвалення антикорупційного законодавства. Однак для того, щоб не втрачати заданий темп, Україна має продовжувати активно йти шляхом окреслених реформ", – підкреслив чеський Міністр закордонних справ.

Своєю чергою, Віце-прем’єр-міністр наголосила на позитивній динаміці торговельно-економічного співробітництва. "У 2018 році товарообіг між Україною та Чехією зріс на 24%, і це є добрим сигналом для поглиблення нашої економічної співпраці", – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. 

Очільник зовнішньополітичного відомства Чеської Республіки наголосив, що економіка Чехії наразі зростає, і внесок України у цей процес також значний. 

Обговорюючи питання співпраці в контексті євроатлантичної інтеграції України Томаш Петршічек зазначив, що Чехія робитиме все можливе задля відновлення роботи Комісії Україна-НАТО, оскільки відсутність таких засідань на рівні міністрів та глав держав та урядів надсилає неправильні сигнали як для України, так і для Росії. 

Довідково

За даними Державної служби статистики України, упродовж січня-листопада 2018 року товарообіг між Україною та ЧР зріс на 24% та становив 1758,9 млн дол. США. Експорт з України в ЧР збільшився на 25,7% і становив 817,4 млн дол. США. Імпорт зріс на 22,3% та досяг рівня 941,5 млн дол. США.