COVID-19 не повинен сповільнити реформи у сфері правосуддя та боротьби з корупцією, - Ольга Стефанішина

7 липня у рамках візиту до інституцій Євросоюзу відбулася зустріч Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної з Віцепрезиденткою Європейської Комісії з питань цінностей та прозорості Вєрою Юровою.

Сторони обговорили перспективи відкриття кордонів ЄС після стабілізації епідеміологічної ситуації з коронавірусом в Україні, функціонування Антикорупційного суду та оперативну взаємодію Європейського управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF) з відповідними органами державної влади України. Сторони також підкреслили важливість активізації діалогу Україна-ЄС у сфері юстиції, свободи та безпеки. 

 «Мені хотілося б повідомити про певну практичну реалізацію антикорупційної реформи в Україні. У 2020 році Україна ініціювала найважливіший етап перезавантаження Національного агентства з питань запобігання корупції та залучила нових фахівців для роботи в агентстві», - поінформувала Ольга Стефанішина та додала: - «Криза пандемії COVID-19 не повинна бути причиною для сповільнення проєвропейських реформ, особливо щодо впровадження верховенства права та боротьби з корупцією».

У свою чергу Віце-президент Європейської Комісії з питань цінностей і прозорості Вєра Юрова підкреслила готовність Євросоюзу й надалі підтримувати внутрішні реформи, зокрема реформу Генпрокуратури та системи судоустрою. З метою демонстрації підтримки Євросоюзу цих реформаторських процесів Вєра Юрова підкреслила свій інтерес у здійсненні візиту в Україну в період, який би підходив обом сторонам.

Окремий блок питань під час зустрічі стосувався боротьби з дезінформацією, яка руйнує загальноєвропейські цінності та підриває довіру до інституцій Євросоюзу.

Україна і ЄС висловили готовність й надалі посилювати співпрацю з питань стратегічних комунікацій (StratCom), опрацьовуючи ефективні механізми по боротьбі з дезінформацією та активізуючи інформаційні кампанії в Україні, спрямовані на популяризацію впровадження Угоди про асоціацію, включно із можливостями вільної торгівлі.