Цифрова освіта для всіх: з 21 січня запрацює освітня платформа з цифрової грамотності

Уряд запускає Національну програму цифрової грамотності «Дія: Цифрова освіта». Вона почне працювати з 21 січня 2020 року. Про це сьогодні повідомили Прем’єр-міністр Олексій Гончарук і Віцепрем'єр-міністр Михайло Федоров.

На онлайн-платформі українці зможуть безкоштовно пройти три онлайн-курси: 

  • базовий курс із цифрової грамотності;
  • цифрова грамотність для вчителів;
  • курс для батьків «Онлайн-безпека для дітей». 

Згодом з'являться просунуті курси для різних спеціалізацій, курси для світчерів (людей, які змінюють професію у дорослому віці), lifestyle-курси, курси нових цифрових професій. 

Курси проходитимуть в форматі освітнього серіалу. Замість рівнів будуть сезони, а замість уроків — освітні серії за участю експертів і знаменитостей, серед яких Ольга Сумська, Надія Матвєєва, Руслан Ханумак та Марія Єфросініна.

«Зараз у програмі Уряду зазначена амбітна мета — навчити мінімум 6 мільйонів українців цифровій грамотності за 3 роки. Причому, 70% має бути віком від 30 до 60+ років», – зазначив Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Наразі Міністерство цифрової трансформації налагоджує співпрацю з ЦНАПами, бібліотеками, приватним сектором, школами та університетами і планує створення власної мережі офлайн-хабів, щоб охопити програмою якомога більше людей. 

Дані соціологічного дослідження показують, що зараз 53,5% українців знаходяться нижче позначки середній рівень у питаннях цифрової грамотності. Взагалі не мають таких навичок 15,1%. І це – добра нагода для шахраїв. За останній рік об'єктом онлайн шахрайства ставав кожен третій повнолітній (18-70 років –  34%), а серед підлітків – кожен другий (10-17 років – 49,5%). Найбільш незахищені в інтернеті – молодь до 16 років та люди 60+.

У Міністерстві цифрової трансформації зазначають, що запуск національної онлайн-платформи з цифрової грамотності — це історична подія, яка стане початком цифрового прориву України.

Курси з цифрової грамотності розроблені студією онлайн-освіти EdEra за підтримки компаній Google, Microsoft, Академія ДТЕК, ПРООН UNDP, EGAP, CISCO, Освіторія та Global Teacher Prize.